%45 تخفیف، با کد daneshjoo روی تمام آموزش ها، بمناسبت روز دانشجو
زمان باقی مانده (تمدید شد)
سبد (0)

تبلیغات

ایجاد تو رفتگی در کدهای اندروید

احتمالا از قبل متوجه شده اید که کدهای جاوا در داخل پروژه ی ما، دارای تو رفتگی هستند. بعنوان مثال، در خط اول از کلاس MainActivity به اندازه ی یک تب(Tab) فاصله وجود دارد. و خط اول در درون تمام متدها نیز دارای تو رفتگی می باشد. به تصویر زیر توجه کنید:

 همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، به هنگام اتمام متد onCreate، آکولاد بسته شده، به موازات عنوان متد قرار می گیرد. یعنی کدهای داخل این متد به اندازه ی یک تب دارای تو رفتگی هستند اما آکولاد پایانی این متد، دارای تب نمی باشد. برای ایجاد خوانایی کدها، بهتر است همواره در کدهای خود، تورفتگی ایجاد کنیم. همان طور که کدهای ما پیچیده تر می شوند، علاوه بر کامنت ها، ایجاد تو رفتگی ها نیز به خوانایی کدها کمک می کند. بنابراین توصیه می شود که همواره از تورفتگی ها در کدهای خود استفاده کنید. 

تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
logo-samandehi مجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت آنلاین -  بانک ملت معرفی بیاموز در شبکه سه پرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوین پرداخت آنلاین - بانک سامان
 
دوره های آموزشی راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی
تبلیغات اینترنتی