نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: یکسان بودن صفحات سایت

Junior Member
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

یکسان بودن صفحات سایت

سلام
    اگه بخوام در تمام صفحات سایتم یک سری چیز ها مثل منو, عنوان, فوتر...به طور یکسان وجود داشته باشه باید(مثل سایت خودتون که در تمام صفحه هات منو ها وجود دارند) از css استفاده کنم؟؟؟؟؟
    لطفا مراحل رو میگید یا از کد خاصی باید استفاده کنم؟ لطفا توضیح بدین؟
    تو css خوندم که از استایل خلرجی میتونیم استفاده کنیم با این شرط که در کد cssمون نباید از کدhtml استفاده کنیم. حالا اگه کد ما فقط cssنبود چی؟
    برفرض من میخوام background-color و منویی که با li ساختم در تمام صفحه هات یکی باشه این کدش چطور میشه؟؟؟؟ اگه امکانش هست یه مثال ساده بزنید فقط میخوام بدونم چطور این کد ها در کنار هم قرار میگیرند؟؟؟؟

سلام
    چیزی که شما سوال فرمودید با عنوان Master Page در بین برنامه نویسان شناخته می شود. همان طور که از عنوان Master Page بر می آید ما یک صفحه اصلی یا Master داریم و بقیه صفحات سایت از آن استفاده می کنند.
    پس برای اینکه تمام صفحات سایتمان از یک قالب یکسان پیروی کنند مراحل زیر باید طی شود:
    1- طراحی Master Page:
    در این مرحله باید صفحه بندی سایت مان انجام شود، بعنوان مثال اگر سایتتان 3 ستونه است با استفاده از Div آنرا طراحی کنید و احتمالا در قسمت Head صفحه، منوی اصلی سایتمان را قرار می دهیم.
    نکته ای که در طراحی Master Page باید در نظر گرفت، قسمت متغییر آن است، در واقع در این قسمت قرار است که صفحات مختلف دیگر سایت نمایش داده شود.
    2- طراحی قسمت های متغییر سایت در فایل های جداگانه
    در این مرحله شروع میکنیم به طراحی قسمت های مختلف سایت، تحت فایل های جداگانه، بعنوان مثال فرم تماس با ما، درباره ما و ...
    فایل های مذکور قرار است که در قسمت متغییری که در Master Page در نظر گرفتیم به نمایش در آید. فایل مربوط به درباره ما می تواند فقط شامل یک عنصر P باشد و نیازی به تگ های HTML و Body ندارد.
    3- اضافه کردن فایل های تماس با ما، درباره ما و ... به Master Page
    برای انجام این کار نیاز به برنامه نویسی PHP یا ASP.NET داریم. بعنوان مثال در PHP برای اضافه کردن فایلی به فایل دیگر از دستور Include استفاده می شود.
    نکته آخر: در پروژه رزرو هتل که یک پروژه بسیار ساده است، با موضوعات بالا بصورت کامل آشنا می شوید. در زیر لینک خرید این پروژه آمده است:
    http://www.beyamooz.com/product/php-...8%AF%D8%B1-php
    سعی کنیم جاهای دیدنی دنیای اطراف مون را حتماً ببینیم، اما دو چیز هست که هر روز باید ببینیم اشون، یکی عیب های خودمون و دیگری خوبی ها دیگران ...!
    beyamooz.com

3. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید beyamooz از ایشان تشکر کرده است:

fba (06-22-2016)

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط beyamooz نمایش پست ها
    سلام
    چیزی که شما سوال فرمودید با عنوان Master Page در بین برنامه نویسان شناخته می شود. همان طور که از عنوان Master Page بر می آید ما یک صفحه اصلی یا Master داریم و بقیه صفحات سایت از آن استفاده می کنند.
    پس برای اینکه تمام صفحات سایتمان از یک قالب یکسان پیروی کنند مراحل زیر باید طی شود:
    1- طراحی Master Page:
    در این مرحله باید صفحه بندی سایت مان انجام شود، بعنوان مثال اگر سایتتان 3 ستونه است با استفاده از Div آنرا طراحی کنید و احتمالا در قسمت Head صفحه، منوی اصلی سایتمان را قرار می دهیم.
    نکته ای که در طراحی Master Page باید در نظر گرفت، قسمت متغییر آن است، در واقع در این قسمت قرار است که صفحات مختلف دیگر سایت نمایش داده شود.
    2- طراحی قسمت های متغییر سایت در فایل های جداگانه
    در این مرحله شروع میکنیم به طراحی قسمت های مختلف سایت، تحت فایل های جداگانه، بعنوان مثال فرم تماس با ما، درباره ما و ...
    فایل های مذکور قرار است که در قسمت متغییری که در Master Page در نظر گرفتیم به نمایش در آید. فایل مربوط به درباره ما می تواند فقط شامل یک عنصر P باشد و نیازی به تگ های HTML و Body ندارد.
    3- اضافه کردن فایل های تماس با ما، درباره ما و ... به Master Page
    برای انجام این کار نیاز به برنامه نویسی PHP یا ASP.NET داریم. بعنوان مثال در PHP برای اضافه کردن فایلی به فایل دیگر از دستور Include استفاده می شود.
    نکته آخر: در پروژه رزرو هتل که یک پروژه بسیار ساده است، با موضوعات بالا بصورت کامل آشنا می شوید. در زیر لینک خرید این پروژه آمده است:
    http://www.beyamooz.com/product/php-...8%AF%D8%B1-php
    سلام
    واقعا از توضیحاتتون ممنونم
    اما یه خورده قاطی کردم
    ابن جمله شما در قسمت نظرات پروژه رزرو هتل:
    ""پس در اینجا مجبوریم از هر صفحه در پروژه دو فایل داشته باشیم. یکی از این فایل ها مربوط به محتوای اصلی صفحه مورد نظر است (about_text.php ) و دیگری برای مقدار دهی متغییر page_content$ و include کردن مسترپیج (about.php) ...""
    حالا منظورتون اینه من یک کد رو برای هر صفحه تکرار کنم؟؟؟؟ یعنی اگه 10 تا صفحه داشته باشیم این کدهای تکراری باید توی 10 صفحه مجزا تکرار بشن؟ این روش درسته؟؟؟
    احتمالا من اشتباه کردم
    امکانش هست راهنماییم کنید؟؟؟؟؟
    و اگه اینطور باشه محتوای صفحه واسه من بهم میریزه بر فرض در فایل about.php فقط از تگ

استفاده کردم حالا اگه بخوام این دستورات رو روش اعمال کنم متن هایی که نوشتم همه به سمت راست انتقال داده میشن در صورتی که مطالب اصلی من وسط چین شده...

ویرایش توسط fba : 06-22-2016 در ساعت 08:13 PM

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط fba نمایش پست ها
    سلام
    واقعا از توضیحاتتون ممنونم
    اما یه خورده قاطی کردم
    ابن جمله شما در قسمت نظرات پروژه رزرو هتل:
    ""پس در اینجا مجبوریم از هر صفحه در پروژه دو فایل داشته باشیم. یکی از این فایل ها مربوط به محتوای اصلی صفحه مورد نظر است (about_text.php ) و دیگری برای مقدار دهی متغییر page_content$ و include کردن مسترپیج (about.php) ...""
    حالا منظورتون اینه من یک کد رو برای هر صفحه تکرار کنم؟؟؟؟ یعنی اگه 10 تا صفحه داشته باشیم این کدهای تکراری باید توی 10 صفحه مجزا تکرار بشن؟ این روش درسته؟؟؟
    احتمالا من اشتباه کردم
    امکانش هست راهنماییم کنید؟؟؟؟؟
    و اگه اینطور باشه محتوای صفحه واسه من بهم میریزه بر فرض در فایل about.php فقط از تگ

استفاده کردم حالا اگه بخوام این دستورات رو روش اعمال کنم متن هایی که نوشتم همه به سمت راست انتقال داده میشن در صورتی که مطالب اصلی من وسط چین شده...

سلام
    الان امدم برای هر صفحه یه فایلی مثل ایندکس ساختم.
    ولی این راه به ذهنم رسید که فایل ایندکس رو حذف کنم و محتواشو بیارم تو فایل اصلی خودم بزارم مثلا کد ایندکس رو آوردم تو قسمت کد تماس با ما یا درباره ما گذاشتم همه چیز هم خوب پیش رفت همینو انجامش بدم دیگه ایرادی نداره؟؟؟

Junior Member
    تشکر شده 1 بار در 1 ارسال
    سلام دوست عزیز ایرادی نداره پیشنهاد میکنم روی معماری mvc مطالعه بفرمایید

__________________________________________________ ______________
    راه اندازی فروشگاه اینترنتی با سئوی فوق العاده

7. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید salmani از ایشان تشکر کرده است:

fba (06-24-2016)

با تشکر از شما. مطلبتون مفید بود