%45 تخفیف، با کد Tabestan روی تمام آموزش ها، بمناسبت جشنواره تابستانه بیاموز ...!
زمان باقی مانده (تمدید شد)
سبد (0)

تبلیغات

سرعت واقعی اینترنت من چقدر است؟

چگونه سرعت اینترنت را تست کنیم ؟

دو روش برای تست سرعت اینترنت وجود دارد:تست سرعت بدهیددرک واژگان

اگر در مقابل هزینه ای که پرداخت می کنید، از سرعت اینترنت تان راضی نیستید، مراحل آسان زیر را جهت تست سرعت اینترنت خود دنبال کنید:

تست سرعت بدهید

 1. Image titled Test Internet Speed Step 1
  1
  پیدا کردن یک تست کننده سرعت آنلاین:
  سایت های تست سرعت متنوعی به طور رایگان در دسترس هستند. این تست ها معمولا شامل سه عملیات است: تست با دستور ping، تست سرعت دانلود، و تست آپلود
   
 2. Image titled Test Internet Speed Step 2
  2

  نزدیکترین سرور را انتخاب کنید.
  تست کننده های سرعت، معمولا لیستی از سرورهای نزدیک را جهت اتصال و عمل تست ارائه می دهند. بیشتر تست ها، به  طور خودکار بهینه ترین سرور را برای مکان شما انتخاب می کنند.

  • یک مکان نزدیک، بهترین نتایج و نزدیک ترین نرخ انتقال به حداکثر را به شما  خواهد داد .
  • شما می توانید سرعت اینترنت خود به سرورهای نقاط مختلف دنیا را تست کنید تا ببینید چقدر طول می کشد که فایل ها را از کشور های دیگر دانلود کنید.
   
 3. Image titled Test Internet Speed Step 3
  3
  اجرای تست:
  چند دقیقه صبر کنید تا فایل تستی به کامپیوتر شما ارسال شود. نتیجه به صورت مگابایت در ثانیه نمایش داده خواهد شد. حالا می توانید سرعت اینترنت خود را با سرعتی که توسط ارائه دهنده سرویس (ISP) تبلیغ شده مقایسه نمایید.  
 

فهم واژگان

 1. Image titled Test Internet Speed Step 4
  1
   یاد بگیرید سرعت های اتصال چگونه اندازه گیری می شوند.
  واحد اندازه گیری سرعت اتصال، مگابیت در ثانیه (Mbps) است. مگابیت در ثانیه یک متد استاندارد جهت محاسبه انتقال سرعت است. نکته قابل توجه تفاوت مگابیت (Mb) با مگابایت (MB) است:
  • اندازه فایل ها معمولا بر حسب مگابایت (MB) است.
  • یک مگابیت (Mb) برابر یک میلیون بیت است. که تقریبا معادل 125 کیلو بایت (KB) است. (1Mb=125KB)
  • یک مگابایت (MB) معادل 1024 کیلو بایت است. (1MB=1024KB)
  • این یعنی اتصال 10 مگابیت بر ثانیه ، سرعت دانلود تا 1.25 مگابایت ارائه می دهد.
   
 2. Image titled Test Internet Speed Step 5
  2
  مفاهیم پایه ای اتصال به سرور را بدانید.
  کانکشن ها برای اتصال به سرورها ساخته می شوند. یک سرور مکانی است که شما از آن اطلاعات دریافت می کنید. سرور ها اشیا فیزیکی هستند. و فاصله تقریبی آنها با کامپیوتر شما بر سرعت اتصال شما به آن ها موثر است.
  •  بدیهی است که در شرایط یکسان، سرعت دریافت فایل از سروری که فاصله اش با شما 10 مایل (16 کیلو متر) است بیشتر از سروری است که فاصله اش با شما 500 مایل  (800 کیلومتر) است.
   
   
 3. Image titled Test Internet Speed Step 6
  3
  تفاوت آپلود و دانلود را بدانید.
  وقتی شما یک چیزی را دانلود می کنید، در واقع شما یک فایل را از سرور دریافت می کنید. زمانی که آپلود می کنید، شما به سرور یک فایل ارسال می کنید. برای اتصالات اینترنتی معمولا سرعت دانلود به طور قابل ملاحظه ای از سرعت آپلود بیشتر است.
   
 4. Image titled Test Internet Speed Step 7
  4
  مفهوم ping را بدانید.
  دستور ping زمان اتصال را اندازه گیری می کند. ping در واقع مدت زمانی را که یک پیغام از یک سر اتصال به سر دیگر آن منتقل می شود را اندازه گیری می کند. این در تعیین مدت زمانی که  دانلود شروع می شود تاثیر گذار است ولی در محاسبه نرخ نهایی انتقال اطلاعات تاثیری ندارد.
تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
logo-samandehi مجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت آنلاین - بانک ملت معرفی بیاموز در شبکه سه پرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوین پرداخت آنلاین - بانک سامان