%40 تخفیف، با کد Ramazan روی تمام آموزش ها، بمناسبت ماه مبارک رمضان
زمان باقی مانده (آخرین فرصت)
سبد (0)

تبلیغات

متلب، بیش از یک ماشین حساب

متلب یک زبان برنامه نویسی کامپیوتری است، و صرفا یک ماشین حساب نیست. اما شما می توانید مانند یک ماشین حساب، از آن استفاده کنید. انجام این کار درواقع یک تکنیک خوب، برای امتحان کردن ایده هایی است که ممکن است بخواهید از آن در برنامه ی خود استفاده کنید. هنگامی که شما از مرحله ی آزمایش گذر می کنید، آنگاه باید به متلب تکیه کنید تا یک برنامه را ایجاد کنید که به شما کمک کند تا کارهای خود را به دقت و سرعت و آسانی انجام دهید. با در نظر گرفتن این سه مشخصه، در بخش های پیش رو به دنبال این هستیم که دریابیم که چگونه می توانیم از متلب، بعنوان چیزی فراتر از یک ماشین حساب استفاده کنیم. بخش های پیش رو، همه ی کارهایی که می توان با متلب انجام داد را به شما آموزش نمی دهند، بلکه به شما ایده هایی را می آموزند که به وسیله ی آنها می توانید کارهای خود را دنبال کنید. 

بررسی علم و تکنولوژی و مهندسی و ریاضیات(STEM)

امروزه در مدارس، تاکید زیادی به موضوعات مرتبط به علم و تکنولوژی و مهندسی و ریاضیات(STEM) می شود. زیرا در دنیا افراد کمی هستند که این رشته ها را می فهمند و به وسیله ی آنها کارها را انجام می دهند. نوآوری در هریک از این رشته ها، مانند بسیاری از تجارت ها است. 

متلب دارای یک سری ابزارآلات عالی برای علوم STEM است که عبارتند از:

  •  آمار
  • شبیه سازی
  • پردازش تصویر
  • پردازش نمادین
  • آنالیز عددی

انجام کارهای ساده

اکثر برنامه نویسان، شغل خود را با استفاده از یک زبان قدیمی به نام Basic شروع می کنند. منظور و هدف Basic، ایجاد زبانی ساده بود. حال نرم افزار متلب، سادگی Basic را حفظ کرده است اما ابزارآلات وسیعی را برای حل مسائل علوم STEM ارائه داده است. ایده ی اصلی متلب این است که شما به راحتی کارها را انجام دهید، بدون اینکه نیاز باشد با یک زبان برنامه نویسی پیچیده کار کنید. متلب به طور ویژه برای کسانی طراحی شده است که از ریاضیات برای آموزش و یا کسب درآمد استفاده می کنند. این نرم افزار، شما را از پیچیدگی هایی که در دیگر زبان های برنامه نویسی می یابید خلاص می کند و کارها را ساده می کند تا شما بتوانید بر روی کار خود تمرکز کنید به جای اینکه بر روی این زبان برنامه نویسی تمرکز کنید. اما با توجه به سادگی، متلب کمتر از دیگر زبان های برنامه نویسی، انعطاف پذیر است. این سخن به این دلیل است که متلب امکانات پیشرفته ای که برای انجام کارها هیچ گاه به درد شما نمی خورد را ارائه نمی دهد و ابزارهای کلی کمتری را ارائه می دهد. متلب طوری طراحی شده است تا به نیازهای شما پاسخ دهد نه اینکه یک زبان همه منظوره باشد. 

تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
logo-samandehi مجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت آنلاین -  بانک ملت معرفی بیاموز در شبکه سه پرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوین پرداخت آنلاین - بانک سامان