سبد (0)

تبلیغات

تنظیمات Natدر مودم Linksys

 تنظیمات Natدر مودم Linksys 

هنگام اتصال به اینترنت از طریق یک روتر، کامپیوتر شما نیاز به خواندن بسیاری از آدرس های آی پی دارد. آدرس های IP مجموعه ای منحصر به فرد از اعدادهستند که ارتباط کامپیوتر یا دستگاه شما به سایر سیستم ها و تجهیزات کابل کشی اینترنت را فراهم می سازند. مشکل این است که با توجه به اینکه بسیاری از تجهیزات الکترونیکی در حال حاضر به اینترنت متصل می باشند، تعداد آدرس های IP مورد نیاز نسبت به تعداد آدرس های موجود بسیار بیشتر است.
ترجمه آدرس شبکه معمولا به عنوان NAT شناخته شده است. هنگام استفاده از یک روتر Linksys یا هر روتر با قابلیت NAT، روتر به عنوان واسطه بین اتصالات شما و اینترنت و در حجم وسیع همه اشیاء در شبکه محلی شما با یک آدرس IP منحصر به فرد عمل می کند. با این حال، گاهی اوقات تنظیمات دقیق NAT برای برخی از افراد مسئله می شود. دانستن چگونگی انجام تنظیمات NAT در روتر Linksys می تواند به کاهش این مشکلات کمک کرده و اجازه می دهد همه برنامه های مورد نیاز بطور آزادانه به اینترنت متصل شوند.

مراحل  تنظیمات Natدر مودم Linksys 

 1. Image titled Adjust Nat Settings on Linksys Router Step 1
  1
  به تنظیمات روتر Linksys بروید. مطمئن شوید که روتر شما متصل است و مرورگر اینترنت مورد نظر خود را باز کنید. آدرس صحیح یا فرمان روتر Linksys خاص خود را وارد کنید. در اکثر روترهای Linksys آدرس مورد نظر یک آدرس آی پی و معمولا 192.168.1.1، خواهد بود اگر چه آن ممکن است فقط کلمه روتر یا آدرس دیگری نیز باشد. اگر 192.168.1.1 کار نمی کند دستورالعمل همراه با روتر خود یا برچسب روی آن را بررسی کنید, معمولا برچسب شامل اطلاعات و رمز عبور پیش فرض برای روتر شما می باشد. برای محصول Linksys بصورت پیش فرض نام کاربری مقدار admin و کلمه عبور مقدار password است.
 2. Image titled Adjust Nat Settings on Linksys Router Step 2
  2
  به بخش Port Forwarding بروید. پس از ورود به این بخش به دنبال عبارت "Port Forwarding" در سمت چپ صفحه نمایش بگردید. روی آن کلیک و تنظیمات مربوطه را مرور کنید. در اینجا برای دریافت تنظیمات NAT باز باید چند تغییر در تنظیمات انجام دهید تا نوع NAT مورد نياز برای خدمات محلی مانند ایکس باکس لایو با بهترین عملکرد بدست آید. برچسب UPnP را یافته و آن را فعال کنید. این کار بسیار شبیه به Plug and Play ویندوز اما در سطح شبکه می باشد و اجازه می دهد روتر شما به عنوان یک آیتم جدید در شبکه کار کرده و رابط کاربری با اینترنت را به درستی برقرار کند. برای بسیاری از کاربران همین اندازه کافی است که تنظیمات NAT برای آنها باز شود.

  •   آدرس IP کامپیوتر خود را پیدا کنید. اگر شما از port forwarding برای باز کردن تنظیمات NAT استفاده می کنید، باید آدرس IP کامپیوتر و همچنین شماره پورت های مورد نیاز را داشته باشید. برای پیدا کردن آی پی کامپیوتر خود به منوی استارت ویندوز رفته و در قسمت RUN عبارت cmd.exe را بدون نقل قول وارد کنید. هنگامی که ابزار فرمان باز شد، عبارت ipconfig را تایپ کنید. این دستور اطلاعاتی در مورد کامپیوتر و آدرس IP آن به شما می دهد. اکثریت قریب به اتفاق آدرس آی پی که از طریق اتصال به روتر بدست آمده، سه شماره ابتدایی آن با آی پی روتر مشترک می باشد. به عنوان مثال، روی روتر Linksys آدرس آی پی رایانه شما مقدار 192.168.1.x دارد که x شماره ای منحصر به فرد است.
 3. Image titled Adjust Nat Settings on Linksys Router Step 3
  3

  سخت افزار خود را در روترهای DMZ تنظیم کنید. اگر فعال سازی UPnP مشکلات NAT را حل نمی کند، یکی دیگر از گزینه ها این است که کنسول بازی کامپیوتر خود یا تلفن همراه برای دور زدن امکانات امنیتی روترها تنظیم کنید. این امکان به سخت افزار اجازه می دهد تا اتصال مستقیم به اینترنت داشته باشد، اما آن را نسبت به منابع خارجی آسیب پذیر خواهد کرد. معمولا این کار تنها برای کنسول های بازی توصیه می شود. به یاد داشته باشید اگر شما این کار را برای رایانه های اصلی خود با استفاده از سرویس تنظیمات Linksys NAT انجام می دهید ابتدا آن را از DMZ حذف کنید.
تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
logo-samandehi مجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت آنلاین - بانک ملت معرفی بیاموز در شبکه سه پرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوین پرداخت آنلاین - بانک سامان
 
دوره های آموزشی راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی
تبلیغات اینترنتی