%45 تخفیف، با کد Tabestan روی تمام آموزش ها، بمناسبت جشنواره تابستانه بیاموز ...!
زمان باقی مانده (تمدید شد)
سبد (0)

تبلیغات

آموزش بک آپ گیری از اکتیو دایرکتوری

چگونه از اکتیو دایرکتوری در ویندوز بک آپ بگیرم؟

دو روش :بک آپ از اکتیو دایرکتوری در ویندوز سرور 2000 و 2003 بک آپ از اکتیو دایرکتوری در ویندوز سرور 2008

اکتیو دایرکتوری یک ساختار شبکه است که اطلاعات دامنه و شبکه در مورد تمام رایانه ها و دستگاه ها از جمله تنظیمات نرم افزار کاربر و دستگاه را نگهداری می کند. اطلاعات در یک سازمان درون یک دامین کنترولر (کنترل کننده دامنه) قرار می گیرد و خود را بین دامین کنترلرها تکثیر می کند. از آنجایی که ایجاد خرابی در دامین کنترولر باعث می شود کل اطلاعات شبکه از بین برود پس پشتیبان گیری از اکتیو دایرکتوری امری مهم است. پشتیبان گیری شامل تهیه پشتیبان از وضعیت سیستم است در حالی که همه اجزای سیستم به یکدیگر وابسته هستند. برای رسیدن به نتیجه دقیق، می بایست پشتیبان گیری و بازیابی را با هم انجام دهید. روش های مختلفی برای تهیه نسخه پشتیبان از اکتیو دایرکتوری با استفاده از ابزارهای مایکروسافت وجود دارد و انتخاب یکی از این روش ها به استفاده از نوع سیستم عامل ویندوز اجرا شده در کنترل کننده دامنه (دامین کنترولر) بستگی دارد.

روش 1

روش تهیه نسخه پشتیبان از اکتیو دایرکتوری در ویندوز سرور 2000 و 2003

 1. Image titled Back Up Active Directory in Windows Step 1
  1
  درک صحیح از یک پشتیبان خوب برای طراحی درست زمانبندی پشتیبان. در هر دامنه حداقل دو کنترل کننده دامنه باید پشتیبان گیری شوند که یکی از آنها نقش عملیات اصلی را بر عهده دارد. نسخه پشتیبان باید وضعیت سیستم و محتویات دیسک سیستم را نگهداری کند. زمان پشتیبان گیری باید کمتر از 60 روز گذشته باشد.
   
 2. Image titled Back Up Active Directory in Windows Step 2
  2
  ورود به دامین کنترولر بعنوان مدیر یا اپراتور پشتیبان.
 3. Image titled Back Up Active Directory in Windows Step 3
  3
  روی منوی Start کلیک کنید. منوی استارت باز شده و مسیر Programs, Accessories, System Tools را طی می کنیم. گزینه "پشتیبان گیری" را انتخاب کرده و سپس ویزارد پشتیبان گیری باز می شود و دکمه next را کلیک کنید.
 4. Image titled Back Up Active Directory in Windows Step 4
  4
  گزینه back up selected files, drives, or network data را انتخاب کنید.
 5. Image titled Back Up Active Directory in Windows Step 5
  5
  در پنجره بعدی گزینه "وضعیت سیستم" را  که مشخص می کند چه مواردی را برای پشتبان گیری انتخاب می کنید را تعیین می کنیم.
 6. Image titled Back Up Active Directory in Windows Step 6
  6
  بر روی علامت مثبت در کنار درایو حاوی فایل های سیستم به منظور گسترش انتخاب ها کلیک کنید. "سیستم دیسک" را انتخاب و دکمه next را کلیک کنید.
 7. Image titled Back Up Active Directory in Windows Step 7
  7
  فولدر یا نوار مورد نظر برای تهیه پشتیبان را در پنجره "Where to Store the Backup" مشخص کنید.
 8. Image titled Back Up Active Directory in Windows Step 8
  8
  در صورت استفاده از file backup ابتدا فایل پشتیبان را نام گذاری کرده و یا در صورت استفاده از نوار  در کادر "Backup Media or File Name" نوار مورد استفاده را انتخاب کنید.
 9. Image titled Back Up Active Directory in Windows Step 9
  9
  نسبت به انتخاب "Prompt to replace data" در نحوه رده بندی ها مطمئن شوید. در صورت لزوم، دکمه "Advanced " را انتخاب و تا رسیدن به گزینه " Media Options screen" دنبال کنید. سپس گزینه "Replace the data on the media with this backup" را انتخاب کنید.
 10. Image titled Back Up Active Directory in Windows Step 10
  10
  مراحل را دنبال کنید تا به پنجره پایان (finish) برسید و آن را انتخاب کنید. گزینه "بله" را بزنید تا داده ها بازنویسی شوند.
 

روش 2

روش تهیه بک آپ از اکتیو دایرکتوری در ویندوز سرور 2008

 1. Image titled Back Up Active Directory in Windows Step 11
  1
  پنجره "Server Manager" را باز کنید. گزینه "add features" را  انتخاب و اگر در حال حاضر پشتیبان ویندوز سرور نصب نشده آن را نصب کنید.
 2. Image titled Back Up Active Directory in Windows Step 12
  2
  در منوی استارت گزینه "run " را انتخاب و دستور "cmd" برای ورود به خط فرمان را کلیک کنید. عبارت"wbadmin start systemstatebackup" را تایپ کنید.
 3. Image titled Back Up Active Directory in Windows Step 13
  3
  پارامتر "-allcritical" را اضافه کنید تا به جای اینکه فقط از داده های وضعیت سیستم بک آپ بگیرد ازهمه دیسک های مهم بک آپ گیری کند. این گزینه از تمام دیسک ها بک آپ خواهد گرفت.
 4. Image titled Back Up Active Directory in Windows Step 14
  4

  استفاده از ابزار خط فرمان برای ایجاد پشتیبان گیری های زمان بندی شده. این بک آپ ها باید در هارد اختصاصی فیزیکی و محلی پشتیبان گیری شوند.
تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
logo-samandehi مجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت آنلاین - بانک ملت معرفی بیاموز در شبکه سه پرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوین پرداخت آنلاین - بانک سامان