%45 تخفیف، با کد daneshjoo روی تمام آموزش ها، بمناسبت روز دانشجو
زمان باقی مانده (تمدید شد)
سبد (0)

تابوت ها در غنا

وقتی تابوت جاذبه گردشگری می شود

هزینه ساخت یک تابوت به اندازه درآمد یکسال در غنا

مردم شهر آکرا در غنا در رسم و رسوم خاص و جدیدی  را رواج داده اند که نه تنها عجیب و خاص است بلکه امروز به بخشی پر درآمد و همچنین جاذبه گردشگری این شهر بدل گشته است. شاید باور آن کمی سخت به نظر می آید اما مردم قبیله گا تابوت مردگان خود را فانتزی و رنگی می سازند، به گونه ای که یاد آور زندگی گذشته او باشد. مانند اینکه برای شخص ماهیگیر تابوتی به شکل ماهی و برای نجار تابوتی به شکل چکش می سازند و یا اگر نقطه ضعفی مانند سیگار داشته است تابوت را به شکل جعبه سیگار می سازند و در واقع به نوعی آبروی او را می برند. اما توریست های زیادی برای دیدن این مراسم که از سوگواری کمی فاصله دارد و بیشتر به نوعی احترام به درگذشتگان مایل گشته است، پول قابل توجهی را به این کشور وارد می کنند. در خیابان‌های شلوغ شهر آکرا این اعتقاد مردم به تجارتی پر رونق بدل گردیده و فروشندگان بی‌شماری دیده‌ می‌شوند که تابوت‌های چوبی را به فروش می‌رسانند. ساخت یک تابوت ممکن است ۴۰۰ دلار هزینه داشته باشد که معادل درآمد یک ‌سال یک شهروند این شهر است.

 

 

تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
logo-samandehi مجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت آنلاین -  بانک ملت معرفی بیاموز در شبکه سه پرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوین پرداخت آنلاین - بانک سامان
 
دوره های آموزشی راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی
تبلیغات اینترنتی