%45 تخفیف، با کد daneshjoo روی تمام آموزش ها، بمناسبت روز دانشجو
زمان باقی مانده (تمدید شد)
سبد (0)

مجسمه های کلپیس در اسکاتلند

مجسمه های کلپیس در اسکاتلند

امروزه در دنیا کشورهائی که دارای تاریخ و یا تمدن باشند با ساخت سازه های بزرگ و نمادین سعی در نمایش آن و کسب درآمد از توریست ها دارند که یک تیر و دو نشان است. در اسکاتلند نیز اسطوره ای وجود دارد به نام کلپیس (Kelpies ) . در افسانه های این کشور آمده است اسب های غول آسائی وجود داشته که قدرت ده اسب را داشته اند.حال ساخت چنین مجسمه های بزرگی به نمادی از قدرت و اقتصاد امروزه اسکاتلند بدل شده است و با وجود آبراه های کنار آن  و نقش اسب در صنعت کشاورزی به نوعی هم قدرت کشاورزی این کشور را به رخ می کشد.

 این دو مجسمه  از روی دو اسب کلایدزدیل (اسب تنومند اسکاتلندی) از شهر گلاسگو مدلسازی شدند و با فولاد سازه ای و روکش فولاد ضدزنگ ساخته شده اند که بیش از سی متر ارتفاع دارند. این دو مجسمه غول آسا که توسط اندی اسکات طراحی شده اند در نوع خود بی نظیر است.به گونه ای که در یک سال اول یک میلیون نفر از آن بازدید کردند و این بازدید ها همچنان رو به رشد است.

اکنون این دو مجسمه چه اسطوره باشد و چه نماد قدرت درآمدی سرشار را هر سال به کشور سرازیر می کند و باتوجه به اسطوره های تاریخی و ادبیاتی زیادی که کشور عزیزمان دارد با هنرمندان بسیار زیادی که وجود دارد جای خالی طرحهایی این چنین در میهن عزیزمان حس می شود.

تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
logo-samandehi مجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت آنلاین -  بانک ملت معرفی بیاموز در شبکه سه پرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوین پرداخت آنلاین - بانک سامان
 
دوره های آموزشی راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی
تبلیغات اینترنتی