سبد (0)

دروازه میندوس در بدروم

دروازه میندوس در بدروم محل برخورد اسکندر با سپاه ایران

خرابه هائی کوچک با تاریخی وسیع

خرابه های زیادی در دنیا وجود دارند که تاریخ دنیا در آنجا رقم خورده است و البته گاهی نیز خون های زیادی در آن ریخته شده است. اما در بدروم ترکیه بقایای دروازه ای وجود دارد که باقی مانده دیوار محافظ قلعه شهر بدروم به طول هفت کیلومتر بوده است و از شهر باستانی هالیکارناسوس محافظت می کرده است. این دیوار در قرن چهارم پیش از میلاد مسیح توسط پادشاه ماسول که همسر ملکه آرتمیس اولین زن دریانورد ایران بوده  ساخته شده است. در روبروی این دروازه خندقی وجود داشته است که بسیاری از سربازان اسکندر  سال ۳۳۴ پیش از میلاد در آن غرق شدند. اسکندر کبیر در پشت این دروازه‌ها، متحمل حمله‌ی شدیدی از طرف سپاه ایران شده و در نهایت نیز نتوانست شهر را فتح کند و منطقه را ترک کرد. اگرچه بعد از ترک منطقه حدود 2500 سرباز خود را پشت دیوارهای شهر میندوس مستقر نمود.  در نهایت در سال ۳۳۱ پیش از میلاد، در نبرد گوگمل اسکندر برای سومین بار با سپاه داریوش سوم برخورد کرد و با فتح بابل وارد ایران گردید.

 

 

تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
logo-samandehi مجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت آنلاین -  بانک ملت معرفی بیاموز در شبکه سه پرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوین پرداخت آنلاین - بانک سامان
 
دوره های آموزشی راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی
تبلیغات اینترنتی