%45 تخفیف، با کد daneshjoo روی تمام آموزش ها، بمناسبت روز دانشجو
زمان باقی مانده (تمدید شد)
سبد (0)

آبشار نیاگارا

 آبشار نیاگارا آمریکا یا کانادا

بزگترین آبشار دنیا را چطور میتوان دید

آبشارهای زیادی در جهان وجود دارد که هرکدام زیبائی خاصی دارد و به نوعی هم رکورد دار است اما آنچه آبشار نیاگارا را مشهور و متمایز نموده است حجم و سرعت آبی است که در این مجموعه آبشارها وجود دارد. اما نیاگارا یک وجه تمایز دیگر نیز دارد و آن واقع شدن در مرز آمریکا و کانادا است. نیاگارا در واقع  نام جمعی از سه آبشار است که بخشی از مرز میان کانادا و ایالات‌ متحده میان استان اونتاریو و نیویورک را می‌سازد. بزرگترین آن آبشار نعل اسبی نام دارد که در بخش کانادائی قرار گرفته است و دو آبشار دیگر به نام های آمریکائی و نقاب عروس نیز در بخش آمریکا قرار دارند. آبشار نیاگارا از روی رودی به همین نام عبور می‌کند و به زهکشی دریاچه‌ی ایری به دریاچه‌ی اونتاریو می‌ریزد. آبشار نعل اسبی با توجه به اندازه‌گیری میزان جریان و ارتفاع سقوط قدرتمندترین آبشار در آمریکای شمالی است . گاهی در فصل‌های پرباران میزان حجم آب سرازیر شده از آبشار تا ۵۷۰۰ مترمکعب هم می‌رسد که در نتیجه هر دقیقه حدود ۶۰ تن خاک و نمک با آب مخلوط می‌شود و همین موضوع است که رنگ سبز آب آبشار را می‌سازد. به دلیل حجم باورنکردنی آب و جریان قوی که از آبشار نیاگارا می‌گذرد، از آن به‌عنوان منبع برق‌آبی هم استفاده می‌شود.

تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
logo-samandehi مجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت آنلاین -  بانک ملت معرفی بیاموز در شبکه سه پرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوین پرداخت آنلاین - بانک سامان
 
دوره های آموزشی راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی
تبلیغات اینترنتی