سبد خرید (0)

آبشار نیاگارا

 آبشار نیاگارا آمریکا یا کانادا

بزگترین آبشار دنیا را چطور میتوان دید

آبشارهای زیادی در جهان وجود دارد که هرکدام زیبائی خاصی دارد و به نوعی هم رکورد دار است اما آنچه آبشار نیاگارا را مشهور و متمایز نموده است حجم و سرعت آبی است که در این مجموعه آبشارها وجود دارد. اما نیاگارا یک وجه تمایز دیگر نیز دارد و آن واقع شدن در مرز آمریکا و کانادا است. نیاگارا در واقع  نام جمعی از سه آبشار است که بخشی از مرز میان کانادا و ایالات‌ متحده میان استان اونتاریو و نیویورک را می‌سازد. بزرگترین آن آبشار نعل اسبی نام دارد که در بخش کانادائی قرار گرفته است و دو آبشار دیگر به نام های آمریکائی و نقاب عروس نیز در بخش آمریکا قرار دارند. آبشار نیاگارا از روی رودی به همین نام عبور می‌کند و به زهکشی دریاچه‌ی ایری به دریاچه‌ی اونتاریو می‌ریزد. آبشار نعل اسبی با توجه به اندازه‌گیری میزان جریان و ارتفاع سقوط قدرتمندترین آبشار در آمریکای شمالی است . گاهی در فصل‌های پرباران میزان حجم آب سرازیر شده از آبشار تا ۵۷۰۰ مترمکعب هم می‌رسد که در نتیجه هر دقیقه حدود ۶۰ تن خاک و نمک با آب مخلوط می‌شود و همین موضوع است که رنگ سبز آب آبشار را می‌سازد. به دلیل حجم باورنکردنی آب و جریان قوی که از آبشار نیاگارا می‌گذرد، از آن به‌عنوان منبع برق‌آبی هم استفاده می‌شود.

تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
logo-samandehi مجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت آنلاین -  بانک ملت پرداخت آنلاین - بانک پارسیان پرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوین پرداخت آنلاین - بانک سامان