سبد (0)

کلیسای سانتا آنا لاس پالماس

کلیسائی که ساخت آن 350 سال طول کشید

کلیسای سانتا آنا لاس پالماس در جزایر قناری

شاید با شنیدن نام جزایر قناری ذهن شما بی اختیار به طبیعت زیبا و هتل های مجلل کشیده شود. اما در قلب این جزایر کلیسای جامع سانتا آنا یکی از جذاب‌ترین دیدنی ها در لاس پالماس قرار دارد. این کلیسا از خیلی جهات قابل توجه است و  جالب تر از همه این است  که ساخت این کلیسا اوایل قرن ۱۵ شروع شد اما ۳۵۰ سال طول کشید تا به بهره برداری برسد. و همین زمان و ساخت و تکمیل آن در قرن هجدهم باعث شده است نمای بیرونی کلیسا با داخل آن تضادی دیدنی خلق نماید. معماری نئوکلاسیک بیرون در مقابل سبک گوتیک آنتلانتیک داخل با ستون‌های بلند شبیه درخت نخل و پنجره هائی که بین هرکدام یک مجسمه قرار دارد ساعتها ذهن هر گردشگر را به خود مشغول می سازد. اما این همه چیز این کلیسا نیست و به غیر از آثار مجسمه ساز معروف خوزه لوخان پرز چند تابلوی نقاشی اثر خوان دو میراندا نقاش  قرن ۱۸ هم در داخل کلیسا وجود دارد. بعد از دیدن کلیسا می توان با آسانسور به برج ناقوس رفت و چشم‌انداز بی‌نظیری از لاس پالماس و ساحل زیبای آن را به تماشا نشست. ولی باز هم کلیسا دیدنی های زیادی دارد این کلیسا در ضلع جنوبی دارای موزه ای است که آثار هنرمندان اسپانیائی و هلندی در چهار قرن گذشته را در داخل خود جای داده است و همه این معماری و قدمت در دل طبیعتی بی کران از زیبائی قرار دارد.

تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
logo-samandehi مجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت آنلاین -  بانک ملت معرفی بیاموز در شبکه سه پرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوین پرداخت آنلاین - بانک سامان
 
دوره های آموزشی راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی
تبلیغات اینترنتی