سبد (0)

کوپریفشتیتسا

کوپریفشتیتسا روستائی در بلغارستان

از جنگی تاریخی تا رونق گردشگری

مکان های زیادی در دنیا حتی در کشور خودمان وجود دارد که الگوی مقاومت در برابر جنگ های تاریخی و هجوم بیگانگان است. اما خوش ذوقی و کمی سرمایه گذاری باعث می شود که نه تنها تاریخ آن کشور به جهانیان ارائه شود بلکه درآمد شایان ذکری نیز روانه آن سرزمین خواهد شد. از جمله زیباترین این روستاها می توان روستای کوپریفشتیتسا را نام برد. این روستا در سال 1876 شاهد جنگی سرسختانه بین این کشور با حکومت عثمانی بود که امروزه با سنگفرش کردن کوچه ها و احیای معماری قرن نوزدهمی آن و البته رنگ های زیبای به کار رفته در نمای بیرونی خانه ها  توانسته است سهم مهمی در جذب گردشگر داشته باشد. سرمایه گذاری و ساخت موزه هائی از ادوات جنگی و تجهیزات قدیمی کشاورزی و همچنین آثار هنری زیبا الگوی بیسار مناسبی برای جلب گردشگر ایجاد کرده است و شما با قدم زدن در این کوچه ها که در فاصله دوساعتی از صوفیه قرار دارد خود را در دوقرن گذشته احساس خواهید کرد. البته  جشنواره موسیقی بزرگی که در اینجا و بر روی تپه های مشرف به روستا اجرا می شود، از دلایل دیگری است که  این روستا شهرت جهانی یافته است و والبته اقامت در مکانی سنتی نیز در اختیارتان خواهد بود.

 

تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
logo-samandehi مجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت آنلاین -  بانک ملت معرفی بیاموز در شبکه سه پرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوین پرداخت آنلاین - بانک سامان
 
دوره های آموزشی راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی
تبلیغات اینترنتی