سبد (0)

3 آموزش WCF

ایجاد اولین سرویس WCF


ایجاد اولین سرویس WCF

آموزش WCF - دریافت دو عدد و نمایش حاصل جمع آنها در WCF

در این قسمت از آموزش WCF، قصد داریم از اکتیویتی های ReceiveRequest و SendResponse در یک برنامه Workflow استفاده کنیم. و Workflow را بصورت یک سرویس WCF اجرا نماییم. این Workflow دو عدد را دریافت کرده و مجموع آنها را برمی گرداند.

اضافه کردن Service Reference


اضافه کردن Service Reference

آموزش WCF - اضافه کردن Service Reference

در مطلب قبل، نحوه استفاده از یک سرویس مستقر در IIS را در یک Workflow توضیح دادیم. اما روش دیگری که برای استفاده از یک سرویس WCF وجود دارد این است که آنرا به Service Reference پروژه اضافه کنیم و از آن مانند یک اکتیویتی Local استفاده کنیم. 

اکتیویتی CompensableActivity


اکتیویتی CompensableActivity

آموزش WCF - اکتیویتی CompensableActivity

سناریویی را تصور کنید که کالایی را بصورت آنلاین خریداری کرده اید و هزینه آن از حساب بانکی شما کسر شده است. ناگهان در حین تکمیل پروسه خرید، خطایی رخ می دهد و Workflow متوقف شده و خرید ما لغو می شود. بدیهی است که در دنیای واقعی چنین چیزی نباید اتفاق بیافتد.

اکتیویتی CancellationScope


اکتیویتی CancellationScope

آموزش WCF - اکتیویتی CancellationScope

در این قسمت از آموزش WCF قصد داریم با استفاده از اکتیویتی CancellationScope، سیستم گردش کاری را طراحی کنیم که در آن می توان یک محصول را به دو دلال مختلف سفارش داده و دلالی که عملیات حمل و نقل را زودتر از دیگری انجام دهد، برنده خواهد شد. 

اکتیویتی Compensate


اکتیویتی Compensate

اکتیویتی Compensate

در مطلب قبل دیدید که اگر اجرای Workflow با خطا مواجه شود، اکتیویتی CompensableActivity آنرا مدیریت خواهد کرد. اما اگر بخواهیم زمان اجرای Workflow یک اکتیویتی دلخواه را بدون بروز خطا و بصورت دستی compensate کنیم چه باید کرد. اکتیویی Compensate اینکار را برای ما انجام خواهد داد.

اتصال به سرویس مستقر در IIS


اتصال به سرویس مستقر در IIS

آموزش WCF - اتصال به سرویس مستقر در IIS

در این قسمت از آموزش WCF، قصد داریم سرویس ای که در مرحله قبل به IIS اضافه کردیم (استقرار سرویس WCF در IIS) را در یک پروژه Workflow استفاده کنیم. در این سیستم گردش کار، ابتدا برای اتصال به سرویس تنظیمات لازم را انجام داده و سپس دو عدد دلخواه را به سرویس ارسال می کنیم و حاصل جمع آنها را از سرویس دریافت کرده و با استفاده از اکتیویتی WriteLine آنرا نمایش می دهیم.

اکتیویتی TransactionScope


اکتیویتی TransactionScope

آموزش WCF - اکتیویتی TransactionScope

زمانی که از اکتیویتی TransactionScope استفاده می کنید اگر در هر کجا از Body آن خطایی رخ دهد، تمام اطلاعات RollBack خواهد شد و به حالت اولیه باز می گردد. بعنوان مثال اگر خطا بعد از درج کردن داده ها رخ دهد، عملیات درج RollBack خواهد شد.

تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
logo-samandehi مجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت آنلاین -  بانک ملت معرفی بیاموز در شبکه سه پرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوین پرداخت آنلاین - بانک سامان