به آموزشگاه بیاموز خوش آمدید!

سبد خرید (0)

6 دستکاری یا روتوش تصاویر

افکت درخشش نرم در فتوشاپ


افکت درخشش نرم در فتوشاپ

در این قسمت از آموزش فتوشاپ نحوه دسترسی و استفاده از blend mode و opacity در smart filter را خواهیم دید. همه smart filter های فتوشاپ دارای blend mode و opacity هستند که هر کدام از آنها کاملاً مستقل از blend mode و opacity سایر smart filter ها هستند که در پروژه خودمان استفاده می کنیم.

عوض کردن آسمان در یک عکس


عوض کردن آسمان در یک عکس

در این قسمت از آموزش دستکاری تصاویر در فتوشاپ، چگونگی تعویض فضای آسمان را خواهیم دید! در این تمرین از یک ابزار انتخاب اصلی (Polygonal Lasso Tool) و لایه های ماسک برای جابه جایی آسمان استفاده خواهیم کرد، همچنین با قابلیت های پیشرفته ترکیب لایه های یا Advanced Blending آشنا خواهیم شد.

اصلاح رنگ و نور عکس ها


اصلاح رنگ و نور عکس ها

زمانی که قصد دستکاری و یا ترمیم یک عکس را می کنیم، قبل از انجام هر کاری شاید بخواهیم، مشکلات رنگ و نقاط تیره و روشن عکس را برطرف کنیم. با استفاده از فرمان Levels در فتوشاپ، می توان براحتی این کار را انجام داد، در این قمست از آموزش دستکاری و رتوش تصاویر، قصد داریم نشان دهیم که چقدر این کار آسان است ...!

باز کردن همزمان یک عکس در دو سند


باز کردن همزمان یک عکس در دو سند

در این قسمت از سری آموزش های ویرایش تصویر، قصد داریم نحوه باز کردن یک تصویر بصورت همزمان در دو سند را آموزش دهیم. هر کدام از سندها می تواند در دو حالت Zoom یا بزرگنمایی مختلف قرار داشته باشند. این قابلیت زمانی کاربرد دارد که بخواهید یک افکت خاص را روی قسمتی از تصویر اعمال کنید ولی نیاز دارید تا تأثیر آنرا همزمان نسبت به کل تصویر مشاهده کنید.

باز کردن تصاویر در  Camera Raw


باز کردن تصاویر در Camera Raw

همانطور که می دانید Adobe Camera Raw یک پلاگین فتوشاپ است که در ابتدا برای پردازش و ویرایش تصاویر گرفته شده در فرمت  camera raw  استفاده می شد. با گذشت زمان شرکت ادوبی قابلیت هایی را به Camera Raw برای ویرایش تصاویر  JPEG و TIFF اضافه کرد. در این آموزش خواهیم آموخت که چگونه می توان سه نوع فرمت تصویر را با استفاده از camera raw باز کرد.

تغییر رنگ مو در فتوشاپ


تغییر رنگ مو در فتوشاپ

در این قسمت از آموزش رتوش تصاویر، می خواهیم نشان دهیم که چگونه می توان براحتی رنگ موها را تغییر داد. تکنیکی که در اینجا آموزش می دهیم، به شما اجازه می دهد تا بعد از انجام کار، رنگ و یا میزان روشنایی موها را تغییر دهید. با استفاده از این آموزش می توانید، رنگ موهای مختلف را برای خود و یا دیگران (دوستان، فامیل و مشتری) تست کنید.

تغییرات سیاه  و سفید در فتوشاپ


تبدیلات سیاه و سفید در فتوشاپ

در آموزشهای قبلی ،راههای زیادی برای تبدیل عکسهای رنگی به سیاه و سفید، فرا گرفتیم که هر تصویر RGB شامل سه کانال رنگی (قرمز، سبز، آبی) می باشد. هرکانال نسخه های مختلف سیاه و سفید از تصویر را میدهد.شاهد بودیم که چگونه برای مشاهده هر کانال به طور جداگانه از داخل پنل کانالها یک سند با نام تجاری جدید از کانال، که به ما بهترین نتیجه کلی را میدهد،ایجاد کنیم.

تغییر رنگ چشم ها در فتوشاپ


تغییر رنگ چشم ها در فتوشاپ

در این قسمت از آموزش رتوش تصاویر در فتوشاپ، می خواهیم با استفاده از لایهِ اصلاح Hue/Saturation، رنگ چشم ها را تغییر دهیم. در پایان متوجه خواهید شد که لایه ی اصلاح Hue/Saturation چگونه اینکار را بسادگی، سریع و خیلی جالب برای ما انجام خواهد داد.

صاف تر کردن پوست صورت


صاف تر کردن پوست صورت

در این قسمت از آموزش دستکاری و رتوش تصاویر، قصد داریم یک روش ساده را برای صاف تر و نرم تر کردن پوست صورت، آموزش دهیم. در اینجا از یک تکنیک حرفه ای مشابه زمانی که می خواهید عکس ها را شارپ تر کنید اما با کمی تفاوت استفاده خواهیم کرد.

پیدا کردن خاکستری خنثی در عکس


پیدا کردن خاکستری خنثی در عکس

در مطلب اصلاح رنگ و نور عکس ها دیدید که پیدا و حذف کردن رنگ هایی که در روشن ترین و یا تاریک ترین قسمت های عکس قرار دارند، کار آسانی بود، اما در مورد رنگ هایی که در بین دو ناحیه مذکور (midtones) قرار دارند چطور؟ با فرض اینکه آن رنگ، خاکستری خنثی است، چطور آنها را در عکس پیدا کنیم؟


پیشنهاد ویژه ...!

اگر قصد دارید فتوشاپ را بصورت کامل بیاموزید و فرصت مطالعه مطالب ارائه شده در سایت بزرگ بیاموز را ندارید، پیشنهاد ما برای شما، تهیه پکیج جامع و ارزشمند "فیلم آموزش فتوشاپ" است. پکیج مذکور شامل 75 درس است و سابقه 15 ساله مدرس آن باعث شده است تا این پکیج را به یکی از موفق ترین آموزش ها در ایران بدل کند.