%45 تخفیف، با کد Fetr روی تمام آموزش ها، بمناسبت عید سعید فطر
زمان باقی مانده
سبد (0)

تبلیغات

اصلاح کدهای برنامه (1)

 اصلاح کدهای برنامه

متدها کوتاه باشند.

هر چه خط های یک متد بیشتر شوند، به همان اندازه فهم متد سخت تر می شود. توصیه می شود که 20 تا 25 خط کد برای هر متد خوب است. برخی دیگر تاکید می کنند که 1 تا 10 خط بهتر است که البته نظر و ترجیح شخصی آنها است. قانون صریح و روشنی در این مورد وجود ندارد. استخراج متد یکی از مرسوم ترین شیوه های باز سازی کد است. اگر شما به متدی رسیدید که بسیار بزرگ است و نیاز به کامنت دارد تا آن را درک کنید ، آنگاه می توانید با کمترین تلاش متدی از آن استخراج کنید و خوانایی کد را بالا ببرید. افراد اغلب در مورد طول متد سوال می پرسند. اما مسئله مهم طول متد نیست. هنگامی که شما با کد پیچیده ای بر خورد کردید، دنبال کردن متغیرهای محلی و ردیابی کد واقعا کار زمان بر و پیچیده ای است، این در حالی است که استفاده از استخراج متد می تواند یک روش ساده ای باشد که در زمان شما صرفه جویی کرده است و خوانایی و ردیابی کد را بالا برده است. شما می توانید از استخراج متد ویژوال استودیو استفاده کنید که خروجی و ورودی متد را خودکار ایجاد می کند.

استفاده از ReSharper

استفاده از مایکروسافت ویژوال استودیو

برای درک جزییات بیشتر، لطفا به لینک MSDN link مراجعه فرمایید.

استخراج متد یکی از مرسوم ترین روشهایی است بازسازی کدی است که تاکنون دیده ام. من پس از اینکه با کدهای طولانی مواجه شوم، و یا با کدهایی که برای درک آن به کامنت نیاز بوده برخورد کنم، قسمتی از کد را داخل متد مرتبطی می گذارم. این واقعا به خوانایی کد کمک می کند. من متدهای کوتاهی را که خوب نامگذاری شده اند را به چند دلیل ترجیح می دهم. اول اینکه، هنگامی متد به صورت صحیح کوتاه شده باشد، شانس اینکه سایر متدها نیز بتوانند از آن متد استفاده کنند، افزایش می یابد. دوم اینکه، خوانایی متدهای سطح بالاتر را افزایش می دهند. بازنویسی کد نیز کاری آسان تر می شود. متدهای کوچک وقتی واقعا کار می کند که نام خوبی داشته باشد، بنابراین به نامگذاری توجه ویژه ای داشته باشید. برخی اوقات از من پرسیده می شود که طول نام یک متد چه اندازه باشد. برای من طول نام مسئله مهمی نیست. مسئله مهم ارتباط معنایی بین نام متد و بدنه متد است. اگر استخراج متد به وضوح کد کمک کند آن را حتما انجام دهید، حتی اگر نام از کدی که استخراج کرده اید بیشتر شود.

هشدار ها را به عنوان خطا در نظر بگیرید

اگر به کد توجه کرده باشید، متوجه خواهید شد که متغیری در کد وجود دارد که هیچگاه استفاده نشده است. در حالت نرمال اگر پروژه ای ایجاد کنیم که دارای هشدار باشد، پروژه بدون هیچ خطایی اجرا می شود، اما باید هشدارها را تاجایی که امکان دارد برطرف کنیم. بنابراین پروژه خود را جوری تنظیم کنید که با هشدارها مانند خطا در زمان کامپایل برخورد شود. برای این کار مانند آنچه در مراحل زیر آمده است عمل کنید.

 

تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
logo-samandehi مجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت آنلاین -  بانک ملت معرفی بیاموز در شبکه سه پرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوین پرداخت آنلاین - بانک سامان