سبد (0)

آموزش‌های پیشنهادی فرادرس

انواع join در SQL

چهار نوع join در SQL وجود دارند که عبارتند از: 

  1. inner
  2. left
  3. right
  4. full

ساده ترین راه برای توضیح و بیان تفاوت این موارد، استفاده از نمودار ون است. این نمودار ارتباط منطقی بین دو یا چند مجموعه از داده ها را نشان می دهد. 


 فرض کنید که ما در داخل دیتابیس رابطه ای خود، دو جدول داریم. که آنها را جدول A و جدول B می نامیم. به طوری که این دو جدول، به وسیله ی کلید اصلی و کلید خارجی با یکدیگر رابطه دارند. حال اگر این دو جدول را با یکدیگر join کنیم، می توانیم حاصل را به وسیله ی نمودار زیر نشان دهیم: 

محدوده ی همپوشانی، نشان می دهد که چه تعداد از رکوردهای جدول A با رکوردهای جدول B تطابق داشته اند. بسته به اینکه چه زیرمجموعه ای از داده های جدول ها را می خواهیم select کنیم، 


برای مشاهده فیلم های آموزشی مقدماتی تا پیشرفته پایگاه داده SQLServer کلیک کنید.

آموزش صوتی SQL

بستن
مدرس:
سوال و جواب:

ابزاری که در پیش روی دارید یکی از ابزارهای بسیار کاربردی سایت بیاموز در زمینه آموزش است، این ابزار برای سهولت یادگیری شما کاربران محترم طراحی شده است.

فقط کافی است روی عنوان پاراگراف مورد نظرتان کلیک کنید تا پخش صدا آغاز شود ...!

تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
logo-samandehiمجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامیپرداخت آنلاین -  بانک ملتمعرفی بیاموز در شبکه سهپرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوینپرداخت آنلاین - بانک سامان