1 آموزش مقدماتی فتوشاپ

نوشتن متن در شکل های فتوشاپ


نوشتن متن در شکل های فتوشاپ

در این سری از آموزش های فتوشاپ، خواهیم آموخت که چگونه می توان طرح های جالب متن را با استفاده از اشکال سفارشی برای قالب های متن ایجاد کرد. به عبارت دیگر ما با استفاده از اشکال سفارشی موجود در فتوشاپ، یک شکل ایجاد می کنیم و به جای اینکه آن را با رنگ پر کنیم، شکل را با متن پر میکنیم.

میانبرهای ضروری در فتوشاپ


میانبرهای ضروری در فتوشاپ

در این قسمت از سری آموزشهای فتوشاپ، قصد داریم روش های مختلف ترکیب را از طریق میانبر های صفحه کلید آموزش دهیم. شما می توانید بسیاری از حالت های ترکیبی را با استفاده از کلیک کردن بر روی گزینه Blend Mode که در بالای پنل لایه ها قرار دارد انتخاب کنید و این عمل را برای لایه های بعدی نیز تکرار کنید. اما این روش خیلی کند و زمانبر است. در این آموزش، ما قصد داریم یک راه بهتر را با استفاده از میانبرهای صفحه کلید آموزش دهیم.

ترفند های استفاده از ابزار zoom


ترفند های استفاده از ابزار zoom

در این قسمت از آموزش فتوشاپ میانبرهایی را در حین استفاده از ابزار "Zoom" خواهیم آموخت. استفاده از این میانبرها علاوه بر اینکه کار با این ابزار را ساده تر می کند باعث صرفه جویی در وقت نیز می شود. برای آموزش این قسمت از فتوشاپ CS6 استفاده می کنیم اما این آموزش با فتوشاپ CC نیز سازگاری دارد.

استفاده از ابزار zoom روی تصاویر


استفاده از ابزار zoom روی تصاویر

در این آموزش قصد داریم با روش‌های اعمال بزرگنمایی و کوچک‌نمایی روی تصویر و همچنین نحوه حرکت یک تصویر روی صفحه، هنگامی که از ابزار Zoom استفاده می کنیم آشنا شویم. به این منظور ابزارهای Zoom و Hand و برخی منوها و کلیدهای میانبر را بررسی خواهیم کرد.

تغییر ساده اندازه متن در فتوشاپ


تغییر ساده اندازه متن در فتوشاپ

 در این آموزش از سری آموزش های فتوشاپ، راهی بسیار آسان برای تنظیم دقیق اندازه، در هنگام اضافه کردن متن به طرح ها یا تصاویر خود را خواهید آموخت. این روش به شما این امکان را می دهد تا اندازه ای که مورد نظر شماست را تنظیم کرده و نتیجه آن را به صورت آنی مشاهده کنید. در صورتی که برای تغییر اندازه از گزینه Font Size در نوار گزینه ها استفاده می کنید روشی بسیار بسیار ساده تر را فرا خواهید گرفت.

کار با گزینه Actions در فتوشاپ


کار با گزینه Actions در فتوشاپ

در این بخش از آموزش فتوشاپ، به معرفی امکانات Actions در برنامه ی فتوشاپ خواهیم پرداخت، هم چنین تفاوت بین Action و ActionSet را بیان خواهیم کرد و به توضیح در مورد امکاناتی هم چون Actions palette و Edit an action و Play an action و غیره خواهیم پرداخت.

تفاوت تایپ نقطه ای و ناحیه ای


تفاوت تایپ نقطه ای و ناحیه ای

همان طور که می دانید با استفاده از دو روش تایپ نقطه ای (point type) و تایپ ناحیه ای (area type) می توانید متن ها را به سند اضافه کنید. در این قسمت از آموزش مقدماتی فتوشاپ، نگاهی به روش دوم یعنی تایپ ناحیه ای خواهیم انداخت، در این روش قادر خواهیم بود تا متن های طولانی را در یک ناحیه از قبل انتخاب شده تایپ کنیم.

تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
logo-samandehiمجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامیپرداخت آنلاین -  بانک ملتمعرفی بیاموز در شبکه سهپرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوینپرداخت آنلاین - بانک سامان