%45 تخفیف، با کد daneshjoo روی تمام آموزش ها، بمناسبت روز دانشجو
زمان باقی مانده
سبد (0)

مالدیو

 مروری بر صنعت گردشگری عظیم و ناپایدار مالدیو

مالدیو اوج تجمل در پس زمینه ای از فقر

مالدیو کشوری جزیره ای در اقیانوس هند است که خوردن هفده گل از تیم ملی فوتبال ایران نام آن را در ذهن مردم جاودانه کرد. اما این کشور زیبا و فقیر که بخش عظیمی از درآمد آن توسط صنعت گردشگری تامین می شود رونق اقتصادی خود را مدیون سرمایه گذاران آمریکائی و فرانسوی است که سرمایه گذاران اصلی هتلها و مکانهای اقامتی آن هستند و همچنین گردشگران چینی که بیشترین سهم را در گردشگران خارجی دارا هستند. اما نکته ظریفی در این میان وجود دارد. چرا که پشت این همه تجمل و زیبائی مردم مسلمان آن در فقر کامل به سر می برند و توسعه پایداری برای گردشگری وجود ندارد. با توجه به انباشت زباله در یکی از جزیره ها در واقع این کشور محیط زیست خود را فدای درآمد هنگفت سرمایه گذاران خود می کند. اما حقیقت طبیعت زیبا و منحصر به فرد آن را نمی توان کتمان کرد و با وجود هوای گرم و شرجی نسیم اقیانوس لذت ماندن در کنار آن را همیشگی کرده است. همانطور که شیلات صنعت دوم  این کشور است غذاهای طبخ شده با ماهی نیز سهم مهمی از غذاهای طبخ شده را شامل می شود. اما این همه زیبائی همیشه  خطر گرم شدن زمین را در کمین دارد. و غرق شدن واقعیتی است که به دلیل ارتفاع کم این جزایر از سطح دریا نا ممکن نیست.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
logo-samandehi مجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت آنلاین -  بانک ملت معرفی بیاموز در شبکه سه پرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوین پرداخت آنلاین - بانک سامان
 
دوره های آموزشی راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی
تبلیغات اینترنتی