%45 تخفیف، با کد daneshjoo روی تمام آموزش ها، بمناسبت روز دانشجو
زمان باقی مانده (تمدید شد)
سبد (0)

جشنواره های تایلند

 جشنواره‌ی لوی کراتونگ

از سبدهای شناور تا پرواز فانوسها در تایلند

 جشنواره ها و جشنها در صنعت گردشگری امروز نقش مهمی را بازی می کند و رقابتی بر بهتر اجرا کردن آن بین کشورها وجود دارد. اما کشور تایلند باز هم در این زمینه گوی سبقت را ربوده است و از مهمترین این جشن ها  جشن لوی کراتونگ است که ترجمه آن شاید شناور کردن یک سبد روی رودخانه باشد. این جشنواره در شب‌های ماه کاملِ آخرین ماه قمری تایلندی برگزار می‌شود به همین دلیل نیز تاریخ آن هر سال تغییر می‌کند و در حال حاضر در ماه نوامبر برگزار می گردد.در حین برگزاری این جشن مردم سبدهائی روشن شده با مشعل را روی رودخانه قرار می دهند. البته  فانوسها هم به آن اضافه می شود و هر جا را نگاه کنید فانوسی روشن است و زمانی که به آسمان می روند شاه راهی نورانی از این فانوس ها در آسمان بوجود می آید که بهشت عکاسان است. اما حفظ محیط زیست هم فراموش نشده است و معمولا قایق را با یک قسمتی از درخت موز یا با نان درست می کنند و در آخر نیز پرندگان و ماهیان هم از آن تغذیه می نمایند. البته به اعتقاد تایلندی ها قایق شناور در آب نشانه احترام به الهه آب می باشد و عذرخواهی کردن از کار های بد خود در پایان سال می باشد و آرزوی آنها برآورده می شود. اما یادمان باشد هرچند این اعتقادات پوچ و بی بنیاد باشد مهم دلارهائی است که سرازیر این کشور می کند.

 

تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
logo-samandehi مجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت آنلاین -  بانک ملت معرفی بیاموز در شبکه سه پرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوین پرداخت آنلاین - بانک سامان
 
دوره های آموزشی راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی
تبلیغات اینترنتی