سبد (0)

سانتورینی

معماری خاص در روستا شرط اول گردشگری است

سفید و آبی به نام سانتورینی

همیشه وقتی روستاهای کشورمان بافت و شکل تاریخی خود را از دست می دهند من نگران می شوم اما وقتی روستاهای کوچکی را در دیگر کشورها می بینم که چطور تنها با رنگ و شکل قدیمی قوانین بازارهای گردشگری را از نو می نویسند مات و مبهوت می مانم. سانتورینی، از همان دست روستا ها است. سانتورینی در واقع جزیره‌ای کوچک  در دریای اژه و در کشور یونان است و نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرقی  یونان قرار گرفته است تنها 1500 نفر جمعیت دارد ولی شهرت آن دنیا را فرا گرفته است و تنها دلیل آن معماری قدیمی با رنگ سفید و آبی است که آن را خاص تر از هر روستای کنار آب کرده است. زمین این جزیره در حدود ۳۶۰۰ سال پیش با یک فوران عظیم آتشفشانی وسعت گرفت و بعدها در طول سالیان و قرن ها، یونانیان بر لبه تیز این صخره های بلند، روستاهایی را بنا نهادند که زیباییش در کنار آبی دل انگیز خلیج آن شهره خاص و عام شده است .در کنار خانه‌های سفید این جزیره گنبدهایی آبی که بر روی صخره‌های شیب‌دار قرار گرفته اند به عنوان شاهکار معماری ساده به حساب می آید و معروفیت آن متاسفانه از ده ها اثر مقرنس کاری معماری ما نیز بیشتر است.

تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
logo-samandehi مجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت آنلاین -  بانک ملت معرفی بیاموز در شبکه سه پرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوین پرداخت آنلاین - بانک سامان
 
دوره های آموزشی راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی
تبلیغات اینترنتی