سبد (0)

باغ لوکزامبورگ

اددبیات جهان زیر سایه یک مکان گردشگری

باغ لوکزامبورگ در فرانسه جائی که کوزت با ماریوس در بینوایان آشنا می شود و شاهکار رمان نویسی ویکتور هوگو شکل گرفته  امروزه میزبان تعداد زیادی از گردشگران دنیا است. کاخی که در سال 1611 میلادی سنگ بنای آن به تقلید از کاخی در شهر فلورانس گذاشته شده است. باغی که در ابتدا هشت هکتار و سعت داشت و اکنون وسعت آن به 50 هکتار رسیده است و در طول بازسازی های آن در قرن نوزدهم به شکل کنونی در آمده است. با استخری در میان باغ و دو ترانس قرینه به سبک معماری کلاسیک ساخته شده است.

تعداد زیادی مجسمه و اثر تاریخی که مربوط به ملکه‌ها و قدیسان فرانسه است در باغ وجود دارد که بیشتر گردشگران نیز از آنها بازدید می نمایند.وجود فواره های زیبا و گلکاری بی نظیر این باغ دلیل موجهی برای قدم زدن و تبدیل آن به دومین پارک عمومی فرانسه است. اما برای میهمانان ویژه نیز قسمتهای از داخل کاخ قابل بازدید است و محوطه کوچکی نیز برای کودکان اختصاص داده شده است اما شاید دلیل دیگری که این کاخ که در زمان انقلاب فرانسه کاربری زندان داشته و اکنون در اختیار سنای این کشور قرار دارد را تبدیل به مکانی جذاب کرده است شکل گیری رمان بی نوانایان بوده است. اما در نهایت به هر دلیلی امروزه این باغ درآمد سرشاری را روانه کشور فرانسه ساخته است.

تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
logo-samandehiمجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامیپرداخت آنلاین -  بانک ملتمعرفی بیاموز در شبکه سهپرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوینپرداخت آنلاین - بانک سامان