سبد (0)

آبشار ویکتوریا

 شنا در لبه آبشار ویکتوریا

جنگلی که تمامی ساعات  سال باران می بارد

دیوید لیوینگستون، کاشف مشهور اسکاتلندی در سال ۱۸۵۵ میلادی، اولین کاشف غربی بود که این آبشار را دید و آن را به رسم استعمارگران غربی و به احترام ملکه، ویکتوریا نامید. البته آن صحنه ای که به چشم دیوید آمد هیچ گاه نمی توانست عظمت این آبشار را نمایش دهد. آبشار ویکتوریا از زیباترین آبشارهای دنیا است و در جنوب قاره‌ آفریقا روی رودخانه‌ زامبزی و بر روی خط مرزی زامبیا و زیمبابوه قرار گرفته است. اما شاهکار این آبشار قطرات آب و افشانه‌های این آبشار است که  باعث شده‌ جنگل‌های بارانی رود زامبزی بوجود آید، جائی که احساس می کنید تمامی ساعت های سال باران می بارد. این پایان اعجاز نیست در واقع پدیده‌ ماه ‌کمان که نتیجه‌ انعکاس نور ماه در آب است، شب‌ها در دریاچه بالای آن تشکیل می شود. این دریاچه برای ماجراجویان هم  در ماه‌های سپتامبر تا دسامبر برگ برنده ای دارد و گردشگران با شنا در این استخر طبیعی به نام استخر شیطان، مرگ را به سخره می‌گیرند. در حالت عادی اگر کسی وارد این استخر شود، جریان آب منجر به سقوط او از لبه‌ی آبشار خواهد شد، اما زمانی که سطح آب پایین می‌رود، یک حاشیه‌ طبیعی در لب این استخر ایجاد می‌شود که شناگران را از سقوط از آبشار حفظ می‌کند و شاهکار آخر حجم مه ایجاد شده است که از فاصله دور قابل مشاهده است.

 

تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
logo-samandehiمجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامیپرداخت آنلاین -  بانک ملتمعرفی بیاموز در شبکه سهپرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوینپرداخت آنلاین - بانک سامان