سبد (0)

تپه های شکلاتی در فیلیپین

تپه های شکلاتی در فیلیپین

گیاهانی به رنگ شکلات جاذبه توریستی می شود

در منطقه کارمن بوهول فیلیپین در منطقه ای به وسعت 50 کیلومتر بیش از 1260 تپه با ارتفاع بیت 30 تا 50 متر وجود دارد که در فصل خشک گیاهان سبز آن به رنگ قهوه ای شکلاتی در می آیند و منظره ای بی نظیر را ایجاد می کنند با تبلیغات دولت فیلیپین اکنون به یکی از جاذبه های گردشگری مهم این منطقه بدل گشته است. این تپه های مخروطی شکل که به خانه های موریانه های غول آسا شبیه است توسط گونه ای از چمن به نام cylindrical پوشیده شده است. البته شکل الهام بخش آنها به شکلات که خود مورد توجه بسیاری از مردم است در شهرت این منطقه بی تاثیر نیست و هرچند از این دست مناطق کارست در مناطق سنگ آهک  اسلوونی، کرواسی، شمال پورتوریکو، و استان پینار دل ریو، کوبا هم قابل مشاده است این تپه ها از شهرت بیشتری برخوردارند. در حال حاضر نیز علاوه بر تحقیقات زمین شناسی و بهره برداری گردشگری دولت این کشور قوانین بازدارنده ای را برای حفاظت از آن و ثبت جهانی یونسکو وضع نموده است. اما جدا از زمین شناسی منطقه گردشگران آن را برای شباهت تپه ها به شکلات دوست دارندو از آن لذت می برند.

 

 

 

تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
logo-samandehi مجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت آنلاین -  بانک ملت معرفی بیاموز در شبکه سه پرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوین پرداخت آنلاین - بانک سامان