سبد (0)

آموزش‌های پیشنهادی فرادرس

آموزش SEO-طراحی سایت

آموزش SEO - طراحی و چیدمان

طراحی و layout سایت در حقیقت اولین برداشت را در مورد سایت شما بیان می کند. سایت های وجود دارند که خیلی زیبا هستند، اما با این وجود وب گرد ها علاقه چندانی به این سایت ها ندارند و هنگامی که به این سایت ها می رسند حتی یک بار هم روی لینک های این سایت کلیک نمی کنند.

موتورهای جستجو فوق العاده هوشمند هستند، اما با تمام این تفاسیر آنها نرم افزار هستند و از نوع بشر نیستند که محتوا را بر حسب علاقه بخوانند. اگر در سایت خود را بسیار پیچیده کردید آنگاه موتورهای جستجو نمی توانند سایت شما را خوب پردازش کنند و نهایتا اندیس گذاری خوبی نخواهید داشت و در نتیجه رتبه سایت شما چندان خوب نمی شود.

در یک صفحه چگالی کلمات کلیدی بایستی حدود 10 درصد باشد.

تعداد کلمات صفحه نیز باید حدود 200 کلمه باشد.

افراد خبره در زمینه SEO نظرات متعددی دارند. برخی می گویند چگالی کلمات کلیدی باید حدود 5 درصد باشد برخی می گویند بایستی 20 درصد باشد.


در زیر رهنمودهایی وجود دارد که هنگام طراحی باید مد نظر قرار گیرند:

  • محتوای سایت باید بیشتر از عناصر HTML باشد.

  • از frame استفاده نکنید. موتورهای جستجو و frame ها دشمن دیرینه هستند.

  • تا حد امکان کمتر از تبلیغات استفاده کنید. زیرا بیشتر تبلیغات از کدهای جاوا اسکریپتی که توصیه نمی شود استفاده می کنند.

  • تا حد امکان از جاوا اسکریپت استفاده نکنید. اگر به جاوا اسکریپت نیاز دارید، به جای اینکه هر جای صفحه بنویسید، آن ها را در یک فایل خارجی قرار دهید و فراخوانی کنید. منوهای پایین افتادنی که از طریق جاوا اسکریپت ایجاد می شوند به خزشگر ها اجازه خزش به تمام صفحات شما را نخواهند داد. اگر از این منوها استفاده می کنید، مطمئن شوید که در پایین صفحه لینک های مربوطه را قرار داده باشید.
  • از دایرکتوری های غیر ضروری بپرهیزید. فایلهایتان را تا حد امکان نزدیک ریشه سایت قرار دهید.

  • تا جایی که واقعا نیاز نشده است از محتوای جذاب مانند (Flash, Splash, Animated Gifs, Rollovers و ...) بپرهیزید.

تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
logo-samandehiمجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامیپرداخت آنلاین -  بانک ملتمعرفی بیاموز در شبکه سهپرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوینپرداخت آنلاین - بانک سامان