%50 تخفیف، با کد Noruz روی تمام آموزش ها، بمناسبت سال نو ...!
زمان باقی مانده (آخرین فرصت)

فیلم آموزش ساخت فروشگاه اینترنتی (درس 71 تا 105)

درس 3
فیلم آموزش ساخت فروشگاه اینترنتی (درس 71 تا 105)

با یک کلیک بیاموز
توجه: کیفیت این محصول توسط بیـــاموز تضمین شده است.

فیلم آموزش ساخت فروشگاه اینترنتی از بخش 71 تا 105 است.

تعداد دانشجو :
6288 نفر
حجم فایل : 2.16 گیگابایت
مدت زمان : 19:00:00
پیش نیازها : php, CSS, HTML, MySQL
شماره درس : 3
نوع آموزش : تصویری و کاملاً فارسی
213,000 تومان
توضیحات کامل

این بسته آموزشی شامل درس 71 تا 105 می باشد و در زیر خلاصه ای از آنچه آموزش خواهید دید به ترتیب آمده است:

تکمیل بخش پنل کاربری اعضا با امکاناتی از قبیل:

-دریافت پیغام های مدیر به صورت صفحه بندی شده و تفکیک پیغام ها به دو بخش خوانده شده و خوانده نشده

- امکان تغییر و ویرایش تمامی اطلاعاتی که کاربر به هنگام ثبت نام درج نموده است، از قبیل استان،شهر،آدرس،جنسیت،و...

- امکان تغییر رمز عبور ( به همراه نکات امنیتی)

- امکان تغییر عکس پروفایل با استفاده از ajax و نمایش درصد پیشرفت آپلود ( به همراه اعتبار سنجی های لازم جهت تامین امنیت به هنگام آپلود فایل)

- امکان مشاهده سفارشات قبلی (این بخش در ادامه تکمیل خواهد شد)

- ساخت دکمه خروج از پنل کاربری

- ایجاد گزینه "مرا به خاطر داشته باش" جهت سهولت استفاده کاربران از سایت و اینکه هر بار نیاز به وارد نمودن یوزر و پسور توسط کاربر، نباشد.


آشنایی با مفهوم bind در PDO 

-بررسی کاربردها و تفاوت های bindparam و bindvalue، هم چنین به بررسی ارتباط این دو مفهوم مهم با بحث امنیت و تاثیر آنها بر جلوگیری از نفوذ هکرها به پایگاه داده خواهیم پرداخت.

علاوه برآن ، مبحث bind کردن را به سه روش مورد بررسی قرار خواهیم داد و همچنین با placeholder ها در کوئری های PDO نیز آشنا خواهیم شد.


شروع کار با شی گرایی (برنامه نویسی object-oriented)

- برخلاف آنکه بسیاری تصور می کنند که این مفهوم یک مفهوم پیچیده و دشوار است، این مبحث بسیار ساده می باشد.اما سادگی آن بدین معنا نیست که باید از آن به سرعت گذر کرد، بلکه شی گرایی دارای نکات بسیار مهم و اساسی است که ما به ترتیب به همه آنها خواهیم پرداخت.

پس از آشنایی با اولین و ساده ترین مفاهیم شی گرایی، به همراه حل مثال های متعدد از آن، قدم به قدم در مبحث شی گرایی ، سطح آموزش را بالاتر برده و تسلط خویش را در این مفهوم کاربردی افزایش خواهیم داد.

- در مفهوم شی گرایی با توابع جادویی (magic) آشنا خواهیم شد و پس از آن به بررسی ساختار dsn ها در اتصال به دیتابیس خواهیم پرداخت.

- برای اجرای کوئری ها با استفاده از شی گرایی، چند متود خواهیم نوشت که این امر موجب کاهش قابل توجه حجم کدنویسی مان خواهد شد. به گونه ای که چندین کوئری مختلف از جمله updateوinsertوdelete و ... را فقط با یک متود اجرا خواهیم نمود.

متودها را به گونه ای خواهیم نوشت که در طی پروژه، فقط کافیست کوئری مورد نظر و مقادیر مربوطه را به متود تحویل دهیم و سپس متود مربوطه، در یک سطر همه فرامین لازم را اجرا می نماید.

هم چنین در این بخش با مفاهیم زیر آشنا خواهیم شد:

- کار با کلاس ها در php

- اضافه کردن متد و Properties  به کلاس ها

- بحث ارث بری ها

- مفهوم دقیق سطوح دسترسی :

public

private

protected

- کار با متد های سازنده و مخرب


مدیریت و کنترل خطاهای احتمالی در برنامه

- همانطور که می دانید ، هندل کردن خطاها از مهمترین بخش های هر پروژه و هر برنامه ای می باشد.کنترل خطا از دو جهت حائز اهمیت است:

نخست آنکه مدیریت خطاها به ما کمک خواهد کرد که به سادگی ایرادات موجود را رفع نماییم، به عبارت دیگر، ما باید تنظیمات php و نیز PDO را به گونه ای برنامه ریزی کنیم، که خطاهای موجود را به وضوح برای ما مشخص نمایند، در غیر این صورت بافتن ایرادات موجود کاری بس دشوار خواهد بود.

و دوم آنکه کنترل خطا و مدیریت آنها موجب افزایش امنیت خواهد شد.چرا که اگر خطاهی برنامه را به عموم نمایش دهیم، هکر می تواند از درون خطاهای موجود، اطلاعات محرمانه برنامه ما را متوجه شود که قطعا رویدادی خطرناک تلقی می گردد.

- با تنظیمات خطا در فایل php.ini (فایل تنظیمات اصلی php) آشنا خواهیم شد و هم چنین خطاهای احتمالی در PDO و اجرای کوئری ها را بررسی خواهیم نمود.

- با مفهوم try&catch جهت کنترل exception ها و نمایش پیغام خطای مناسب آشنا خواهیم شد.همه موارد فوق را با حل مثال های متعدد مورد بررسی قرار خواهیم داد.


ساخت جست و جوی پیشرفته

پس از آن که در طی چندین بخش، در بحث شی گرایی به تسلط کافی رسیدیم، اکنون نوبت به آن می رسد که بخش جست و جوی پیشرفته و فوق حرفه ای را ایجاد کنیم.(دمو در سایت فروشگاه 5040)

- این جست و جو بر اساس ajax که تکنولوژی روز برنامه نویسی محسوب می شود، انجام می گردد. بنابراین، این بخش تمرینی بسیار بسیار مناسب، جهت افزایش تسلط در بحث ajax می باشد.

- در جست و جوی پیشرفته پارامترهای متعددی دخیل می باشد:

>محدوده قیمت مورد نظر جهت جست و جو

> تعداد کالاهای نمایش داده شده در صفحه که تعیین می کند در هر صفحه چند محصول نمایش داده شود.

که این مورد را هم خود کاربر می تواند تعیین نماید.

>ترتیب نمایش محصولات بر حسب :

پربازدیدترین ها،

پرفروش ترین ها،

جدیدترین ها و ...

که این مورد نیز جزو پارامترهایی است که خود کاربر انتخاب می کند.

> جست و جو در یک دسته خاص

> جست و جو بر اساس کلمه کلیدی خاص

- حتما تا کنون پیش آمده است که عبارتی را در گوگل سرچ کنید اما نتایج دقیقی برای آن یافت نکنید، اما گوگل نتایج مشابه را نیز به شما نشان خواهد داد. بنابراین ما نیز در جست و جوی پیشرفته به همین شکل عمل خواهیم کرد که ابتدا در اطلاعات موجود در پایگاه داده، به دنبال همان عبارت خواهیم گشت ، سپس با تفکیک عبارت کلیدی مورد نظر کاربر، نتایج مشابه را نیز پیدا خواهیم کرد.

این کار، هر چند مقداری پیچیده به نظر می رسد، اما به تسلط ما در php به خصوص در زمینه کار با آرایه ها کمک شایانی خواهد داشت.

-  صفحه بندی نتایج یافت شده نیز مبحث دشواریست که مفصلا در مورد صفحه بندی پیشرفته (با ajax) بحث خواهیم کرد.

- جست و جوی پیشرفته به صورت خودکار انجام می گردد، بدین معنا که با تغییر هر یک از پارامترهای موجود در جست و جو، عملیات ajax آغاز می گردد.

- در بخش جست و جوی پیشرفته، با نحوه ساخت کوئری های پیچیده، با استفاده از ترکیب رشته ها در php آشنا خواهیم شد و خواهیم دید که کوئری های سخت و پیچیده را، چطور می توان با تفکیک مرحله به مرحله آنها، به شکل بسیار ساده تر انجام داد.

- پس از آن به یکی از مهمترین و حیاتی ترین نکات برنامه نویسی ajax خواهیم پرداخت.تکنولوژی ارسال اطلاعات با استفاده از json در ajax. کاربرد این تکنولوژی، در ارسال آرایه ها بین صفحات مختلف با استفاده از ajax می باشد.

در حقیقت، می توان گفت json ، رابطی است برای آرایه های موجود در جاوااسکریپت و معادل آنها در php. 

با استفاده از تکنولوژی json قادر خواهیم بود که اطلاعات را بین صفحات مختلف جابه جا نموده و بدین صورت بین صفحات می توانیم به آرایه ها دسترسی داشته باشیم.

از آنجا که این مبحث، پیچیدگی های خاص خود را دارد، به همین دلیل در چند قسمت جداگانه مفصلا به آن پرداخته ایم و جزییات آن را مورد بررسی و موشکافی قرار داده ایم.

- سپس به کمک موارد ذکر شده، دستورات لازم جهت دریافت محصولات و اطلاعات مربوطه (عکس، قیمت ، تعداد موجود در انبار و ...) را با استفاده از php خواهیم نوشت.

- کار با limit ها و انتخاب تعدادی مشخص از محصول موجود در دیتابیس


دسته بندی های چند سطحی (شاخه ای/آبشاری)

- از آنجا که دسته بندی مطالب موجود در یک سایت، از اهمیت بالایی برخوردار است، و هم چنین به جرات می توان گفت که در هرنوع سایتی (خبری،فروشگاهی،شبکه اجتماعی و ....) بحث دسته بندی مطالب وجود دارد، به همبن دلیل در این مجموعه مفصلا در مورد آن صحبت شده است.

از سوی دیگر، دسته بندی ها به صورت چند سطحی و طبقه بندی شده صورت می گیرند. در این مجموعه به نحوه طراحی سیستم دسته بندی محصولات و مطالب پرداخته ایم.

- با استفاده از دسته بندی های در نظر گرفته شده، زمانی که کاربر وارد یک صفحه از محصولات فروشگاه شود، مسیر دقیق محصول (map سایت) را نیز به وی نشان خواهیم داد، به عنوان مثال:

شما اینجا هستید: لوازم آرایشی-> کرم های بهداشتی-> کرم های خارجی->....

که این امر به کاربر کمک می کند تا به سادگی و بدون سردر گم شدن، به بخش های مورد نظر خود هدایت گردد.


ساخت گالری تصاویر حرفه ای محصولات فروشگاه با قابلیت های حرفه ای

- در صفحه اختصاصی محصولات فروشگاه، به ساخت گالری تصاویر حرفه ای با استفاده از jquery خواهیم پرداخت.

تنظیمات مختلفی را برای گالری تصاویر بررسی خواهیم نمود:

سرعت حرکت تصاویر به صورت خودکار، فاصله زمانی بین تغییر تصاویر،انتخاب تعداد جا به جایی تصاویر (دو به دو یا یک به یک و یا...) و...

این کار را با استفاده از مفهوم carousle انجام خواهیم داد. از این مفهوم می توان در انواع وب سایت ها برای نمایش محصولات، اخبار، پست ها و ... استفاده نمود. 


ساخت آیکون با استفاده از فونت (کار با فونت-آیکون ها در css)

همانگونه که می دانید روش ساده نمایش آیکون درصفحه، استفاده ازیک تصویر با پسوند png و یا هر پسوند دیگری است، که این روش ایرادها و محدودیت هایی را به همراه دارد.

اما در این بخش به معرفی یک روش جدید برای ساخت آیکون ها خواهیم پرداخت.در این روش با استفاده از فونت ، آیکون خواهیم ساخت.مزیت استفاده از این روش آن است که:

6) ایجاد سیستم رای دهی ( مشابه سیتم لایک و دیسلایک) برای محصولات

7) ایجاد بخش راهنمای صفحه ، حتما تا کنون در وب سایت های مختلف مشاهده کرده اید که با تغییر محل اسکرول، بخشی از صفحه که در آن قرار می گیرید به صورت برجسته در می آید و به این صورت کاربر متوجه خواهد شد که در حال حاضر دقیقا کدام بخش از صفحه را مطالعه می نماید؟ 


سرفصل های   فيلم آموزش ساخت فروشگاه اینترنتی

71/72

موضوع این بخش:php| ساخت پنل کاربری بخش دهم و صفحه بندی مطالب | در این بخش به  ساخت بخش پیغام های مدیر برای کاربران خواهیم پرداخت.

موضوع این جلسه:

- استفاده از php جهت صفحه بندی مطالب بدون استفاده از اسکریپت های آماده

همانطور که مشخص است،در حالتی که تعداد پیام های ثبت شده برای یک عضو (کاربر) زیاد باشد قطعا امکان نمایش همه آن ها در یک صفحه وجود نخواهد داشت.

از اینرو ما باید به دنبال راهی باشیم که به کمک آن بتوان مطالب دریافت شده از دیتابیس را صفحه بندی نمود و در هر صفحه مطالب مربوط به خود و رکوردهای همان صفحه را نمایش داد.

اما بحث صفحه بندی مطالب به این پروژه محدود نمی شود بلکه در تمامی وب سایت ها به جرات می توان گفت که این موضوع مورد نیاز است، به عنوان مثال فرض کنید مطالب یک سایت خبری را قصد داریم صفحه بندی کنیم،یا اینکه پست های یک شبکه اجتماعی و...

به دلیل اهمیت این موضوع در چند جلسه مفصلا در مورد آن صحبت خواهیم نمود.

 •  نحوه دریافت تعداد پیام های مربوط به یک کاربر از دیتابیس
 •  ایجاد متغیری جهت ذخیره سازی تعداد نمایش های رکوردها در هر صفحه (فرضا در هر صفحه 10 سطر نمایش داده شود)
 • نحوه بدست آوردن تعداد کل صفحات بر اساس پارامترهای مشخص شده
 •  کار با حلقه for و ایجاد شماره صفحات در زیر جدول پیغام ها
 •  ایجاد تگ های a جهت لینک به صفحه مورد نظر با استفاده از خاصیت href (که ادامه در جلسات بعد بررسی خواهد شد)
 •  انجام عملیات استایل دهی جهت تعیین شکل ظاهری شماره صفحات
 
73

حتما تا کنون گزینه "مرا به خاطر بسپار" را در فرم های لاگین مختلف دیده اید،این گزینه جهت رفاه حال کاربران و اعضای سایت در نظر گرفته می شود که نیاز نباشد هر بار کاربر اطلاعات ورود خود را وارد نماید.بنابراین تنها با یک بار لاگین کردن می تواندبرای مدت زمان مشخصی(که توسط ما تعیین شده) در سایت لاگین باقی بماند و دیگر نیاز به ورود اطلاعات نباشد. در این بخش ما هم این گزینه را به فرم ورودمان اضافه خواهیم نمود.

علاوه برآن،موضوعات تکمیلی بحث صفحه بندی مطالب با php را نیز بررسی خواهیم کرد و خواهیم دید که چگونه بر اساس صفحه ای که کاربر در آن قرار دارد به شماره pager آن  استایلی متفاوت اعمال کنیم.

هم چنین خواهیم دید که چگونه می توان پس از خوانده شدن پیام،کاری کرد که دفعه بعد آن پیغام را خوانده شده نشان داد (به کمک دستورات PDO).

در این بخش با مفاهیم کاربردی و جدید دیگری در php آشنا خواهیم شد که در سایر بخش های پروژه نیز از آن ها استفاده خواهیم نمود. 

 
74

موضوع این بخش:php|  تا کنون در این مجموعه آموزشی بارها در مورد امنیت فروشگاهی که طراحی کردیم صحبت نمودیم،روش های متعددی را نیز برای جلوگیری از حملات مطرح نمودیم.

از بحث توابع خود php همانند addslashes و یا ... گرفته، تا توابعی که خودمان برای جلوگیری از نفوذ هکرها نوشتیم، و یا بحث کد کردن داده های مهم با استفاده از الگوریتم های مختلف.

اما ما باز هم قصد داریم امنیت فروشگاه را بالاتر ببریم،از این رو در این جلسه قصد داریم به روشی دیگر با استفاده از متودهای خود pdo امنیت سایت رو دوچندان کنیم.

همانگونه که تاکنون ما به هنگام اجرای کوئری های مختلف با pdo دیدیم،فقط عملیات prepare کردن و execute کردن انجام میشد.اما در این جلسه قصد داریم نکته دیگری را نیز به ان دستورات بیافزاییم.

روند کار بدین صوت است که داده های ورودی (دریافتی) را به صورت مستقیم درون کوئری ها نخواهیم گذاشت و ازین پس با استفاده از یک پارامتر واسط،مقادیر ورودی را درون کوئری ها قرار خواهیم داد.

برای اینکار از bindparam و bindvalue استفاده خواهیم نمود،اما تفاوت این دو مورد دقیقا چیست؟چون بارها برنامه نویسان از این دو دستور استفاده نموده اند اما هنوز هم بسیاری،تفاوت این دو مورد را نمی دانند.

هر چند روش کار آنها مشابه یکدیگر است اما تفاوت هایی دارند که با ذکر مثال ها کاربردی انواع روش های bind کردن را در pdo خواهیم آموخت.

به سه روش اینکار را انجام خواهیم داد...

 
76
 •  آشنایی با توابع magic یا جادویی در php
 •  تعیین مقادیر اولیه متغیرها وثابت ها با استفاده از توابع فوق
 •  نوشتن متودی جهت اتصال به دیتابیس با استفاده از دستورات PDO
 •  آشنایی با مفهوم دقیق dsn در اتصالات pdo و بررسی مفهوم دقیق و کاررد آن در اتصال به دیتابیس mysql
 •  حل مثالی کاربردی درمورد اتصال به دیتابیس با استفاده از متود نوشته شده (شی گرا)
 •  دریافت اطلاعات ردیف های جدول و سپس نمایش در صفحه (تست متود نوشته شده) 
 
77
 • بررسی خروجی دستور fetchAll در هنگام اجرای کوئری
 • دریافت سطرهای جدول از دیتابیس با استفاده از متودهای جدید در pdo
 •  نوشتن متودی جهت انجام عملیات select به صورت شی گرا
 •  بررسی نحوه دریافت اطلاعات از دیتابیس با استفاده از متود نوشته شده (اجرای کوئری select با استفاده از شی گرایی)
 •  در این بخش خواهیم دید که چگونه با نوشتن متود فوق می توان با حجم کد بسیار کمتر،اطلاعات را از دیتابیس دریافت نمود؟
 • کار با متودها،متغیرها و... در بحث شی گرایی و تمرینی دیگر در این زمینه جهت تسلط بیشتر
 •  حل یک مثال کاربردی جهت روشن شدن مباحث مطرح شده. 
 
80

موضوع این بخش:مدیریت خطاها در php|

در این بخش به سراغ یکی از حیاتی ترین مباحث php یعنی مدیریت خطاها حواهیم رفت.کنترل خطاها بیش از هرچیز،از نظر امنیتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است،چرا که اگر به هر دلیل،وب سایت ما به هنگام اتصال یا اجرای دستورات در دیتابیس دچار مشکل شود،نباید اطلاعات و خطاهای بروز یافته را به همه افراد نمایش دهیم.

بسیاری از اوقات،هکرها از همین خطاهای ایجاد شده سو استفاده نموده و اطلاعاتی مهم را از دیتابیس بدست می آورند.

از سوی دیگر زمانی که در حال کار روی یک پروژه هستیم باید بتوانیم خطاهای بروز یافته را به صورت جزیی و دقیق تعیین کنیم،هرچند خود php بخش مهمی از خطاها را به نمایش می دهد اما هدف آن است که خطاها را به صورت دقیق پیدا کنیم.

در این بخش با فایل php.ini نیز آشنایی مقدماتی پیدا خواهیم کرد و نحوه کنترل خطاها را با استفاده از این فایل نیز خواهیم آموخت.

هم چنین با دستور ini_set در php و هم چنین set_erro_handler و نیز مدیریت خطاهای PDO آشنا خواهیم شد.

سپس با دستور try &catch آشنایی پیدا خواهیم کرد و خواهیم دید که چگونه می توان با استفاده از خود PDO استثنا (exception) را مدیریت نمود.

یکی دیگر از مزایای PDO نسبت به رقبای قدیمی خود (mysql , و حتی mysqli) همین برتری مدیریت خطا در PDO می باشد که امکانات بسیار خوبی را در اختیار برنامه نویسان قرار داده است. 

 
81-84

موضوع این بخش:ساخت بخش جست و جوی پیشرفته محصولات|

دموی این بخش را می توانید در این صفحه مشاهده کنید . قصد داریم طی چندین جلسه بخش جست و جوی بسیار حرفه ای را به فروشگاه خود اضافه کنیم.

در این بخش ابتدا ساختار کلی صفحه جست و جوی پیشرفته را خواهیم ساخت و مرحله به مرحله بخش های دیگر این جست و جو را تکمیل خواهیم کرد.

این جست و جو بر اساس پارامترهای مختلفی مانند محدوده قیمت ،دسته بندی محصولات، موجود بودن یا نبودن کالا، کلمه کلیدی،ترتیب نمایش محصولات و ... می باشد. 

 
85-90

در این بخش ،به یکی از مهم ترین مباحث کاربردی در زمینه تکنولوژی Ajax ،یعنی JSON هواهیم پرداخت.

 •  کاربرد JSON چیست و چرا به آن نیاز داریم؟
 •  چگونه آرایه ها را با استفاده از ایجکس ، در بین صفحات مختلف ارسال کنیم؟
 •  encode_Json و کاربرد آن در php+Ajax
 • جهت درک بهتر موارد مطرح شده، در این بخش خواهیم دید که چگونه می توان با استفاده از ایجکس مشخصات مختلف محصولات اعم از قیمت،تصویر،عنوان محصول و ... را از دیتابیس دریافت کرد و همه آنها را در قالب یک آرایه به صفحه اصلی برگرداند و به کاربر،نمایش داد.
 •  آشنایی با استایل های FETCH در PDO
 •  شیوه ها و متودهای کار با متود FETCH_ALL در PDO
 •  استفاده ترکیبی از JSON در AJAX JQUERY و دستورات مربوط به پایگاه داده در php 
 
91

تصور کنید بر اساس یک عبارت یا کلمه کلیدی قصد داریم همه رکوردهای موجود در دیتابیس را جست و جو کنیم.در این بخش خواهیم آموخت که چگونه می توان با استفاده از دستورات php ، از دیتابیس به دنبال عبارت کلیدی خاصی بود.

اما تصور کنید که کاربر عبارت "آرایشی بهداشتی" را در فروشگاه ما جست و جو نماید،حال نکته اینجاست که ابتدا ما محصولاتی که دقیقا عبارت "آرایشی بهداشتی" ر شامل می شوند به کاربر نمایش می دهیم،

اما سوال این است که اگر محصولاتی باشند که با عبارت کلیدی فوق مشابه باشند (دقیقا یکسان نه) چگونه آنها را نیز در نتایج جست و جو به کاربر نمایش دهیم؟

در این بخش و چند بخش ادامه، به صورت مفصل فراخواهیم گرفت که چگونه می توان به صورت حرفه ای در دیتابیس به دنبال یک عبارت یا کلمه کلیدی خاص گشت. 

 
93
 • مروری مجدد و توضیحاتی مختصر از آنچه در چند جلسه اخیر انجام شد.
 •  نمایش عبارت مورد جست وجو به همراه یک علامت ضربدر جهت حذف عبارت مورد نظر از جست و جو (مشابه 5040)
 •  ساخت دکمه های next,previous جهت مرور به صفحات قبلی و بعدی (با استفاده از ajax)
 •  کار با تابع جست و جوی پیشرفته که درجلسات قبل ساخته شد (جهت اجرای خودکار جست و جو به هنگام تغییرات پارامترهای جست و جو) 
 
95

دسته بندی محصولات فروشگاه به صورت چند سطحی

 
98
 • نحوه انتخاب زیردسته های مربوط به یک دسته بندی و نمایش آن در منوی سمت راست فروشگاه
 • نحوه ساخت map یا مسیر طی شده توسط کاربر
 • در این قسمت خواهیم آموخت که چگونه به صورت داینامیک مسیر صفحه ای که کاربر وارد آن شده است را مشخص کنیم، به عنوان مثال:
 • صفحه اصلی-> محصولات آرایشی بهداشتی-> ژل موی سر ...
 • و یا: صفحه اصلی-> مواد غذایی->لبنیات->....
 • این نقشه به کاربر کمک می کند که به راحتی مسیر طی شده را مشاهده نموده و هم چنین در صورت تمایل، سایر محصولات آن دسته را نیز مورد بازدید قرار دهد.
 •  رفع خطاهای undefined index در php که گاهی اوقات بروز پیدا می کند. 
 
99

ساخت صفحه اصلی محصولات

در صفحه اختصاصی محصولات امکانات و موارد زیر را ایجاد خواهیم کرد:

 •  نمایش نام (عنوان) محصول، به همراه عکس اصلی محصول
 •  تعیین تعداد مورد نظر کاربر جهت افزودن محصول به سبد خرید
 • - جهت سهولت در روند خرید، این امکان را به کاربر خواهیم داد که به راحتی تعداد محصول مورد نظر خود را وارد نموده و سپس آن را به سبد خرید خود اضافه نماید.
 •  نمایش توضیحات تکمیلی محصول
 •  نمایش گالری تصاویر حرفه ای مختلف محصول
 •  تبدیل گالری تصاویر به carousel با استفاده از جی کوئری ، به گونه ای که به صورت خودکار ، گالری تصاویر در حال نمایش تصاویر مختلف باشد.
 •  ایجاد سیستم رای دهی ( مشابه سیتم لایک و دیسلایک) برای محصولات
 •  ایجاد بخش راهنمای صفحه ، حتما تا کنون در وب سایت های مختلف مشاهده کرده اید که با تغییر محل اسکرول، بخشی از صفحه که در آن قرار می گیرید به صورت برجسته در می آید و به این صورت کاربر متوجه خواهد شد که در حال حاضر دقیقا کدام بخش از صفحه را مطالعه می نماید؟ 
 
100

در این بخش با مفهوم carousel آشنا خواهیم شد. قطعا در بسیاری از وب سایت ها با این مفهوم برخورد داشته اید.از آنجا که این مفهوم یکی از پرکاربردترین موارد در طراحی انواع وب سایت ها(فروشگاهی،خبری و...) می باشد چند بخش را به این موضوع اختصاص داده ایم.

در این لینک و این لینک می توانید گالری محصولات را که به صورت carousel ساخته شده اند مشاهده نمایید.

با استفاده از carousel  می توان گالر تصاویر، مطالب،اخبار یا ... را به شیوه های متنوع و خلاقانه طراحی نمود.

در این قسمت به ادامه ساخت صفحه اختصاصی محصولات خواهیم پرداخت.

در این بخش خواهیم دید:

 •  ایجاد carousel با استفاده از jquery
 •  نحوه رد شدن تصاویر به صورت خودکار و تنظیم زمان انجام تغییر تصاویر
 •  آشنایی با option های مختلف carousel ساخته شده
 •  speed (سرعت تغییر عکس ها)
 •  scroll (تعداد پله های پرش تصاویر)
 •  دکمه های next,previous برای carousel
 •  تعیین جهت (verticall ,horizental) 
 
102

در این بخش نیز سایرد option های مربوط به carousel ساخته شده را بررسی خواهیم کرد:

 •  آپشن visible
 •  ساخت اسلایدر با استفاده از carousel
 • تا کنون به دو روش ساخت اسلایدر را مورد بررسی قرار داده ایم (cycle plugin,carousel)
 • علاوه بر موارد فوق، با پلاگین کاربردی jquery mouse wheel آشنا خواهیم شد و سپس خواهیم دید که چگونه می توان از این پلاگین ، در گالری تصاویر استفادهکرد.
 • این پلاگین امکان مرور روی تصاویر مختلف موجود در گالری را ، با استفاده از دکمه چرخشی وسط موس امکان پذیر می نماید.
 •  با callback function های مربوط به پلاگین مورد استفاده آشنا خواهیم شد.
 •  هم چنین این امکان را فراهم خواهیم کرد که کاربر با کلیک کردن رو هر تصویر، سایز بزرگتر آن در قسمت مشخص شده ظاهر گردد.
 • با دستورات مختلف جی کوئری از جمله attr , addClass,removeClass و... آشنا خواهیم شد که تمرینی دیگر بر دستورات گذشته خواهد بود. 
 
105

در این بخش، همانند فروشگاه 5040 ، در صفحه محصولات بخشی را ایجاد خواهیم کرد که فهرست همه بخش های موجود در صفحه را شامل می شود.و هنگامی که کاربر اسکرول صفحه را تغییر می دهد، با ورود به هر بخش، همان قسمت در فهرست ، برجسته می شود و بدین صورت کاربر متوجه می شود در کدام بخش از صفحه قرار گرفته است.

این بخش به افرایش تسلط بر jquery بسیار کمک خواهد کرد.در این بخش خواهیم دید:

 • نحوه نوشتن توابع جاوااسکرپت و تعریف ورودی های تابع
 •  کار با دستور animate در jquery جهت ایجاد حرکت های انیمیشنی
 •  آشنایی با دستور scroll جهت اجرای دستورات خاص به هنگام تغییر اسکرول صفحه (جا به جا شدن اسکرول)
 • جلوگیری از اجرای مکرر توابع و دستورات، به هنگام تغییر اسکرول
 •  آشنایی با setTimeout جهت ایجاد تاخیر در اجرای دستورات
 •  کار با clearTimeout و بررسی کاربرد آن به صورت عملی
 •  استفاده از دستور position در jquery برای بدست آوردن موقعیت دقیق یک بخش در صفحه
 • و نکاتی دیگر جهت افزایش تسلط بر jquery. 
 

پیش نمایش فیلم آموزش ساخت فروشگاه اینترنتی

 درس شماره 1  زمان فیلم:  21:31

 دانلود مستقیم پیش نمایش (درس شماره 1 ساخت فروشگاه اینترنتی) - حجم دانلود 73 مگابایت (کلیک کنید +)

 درس شماره 2  زمان فیلم:  16:27

 دانلود مستقیم پیش نمایش (درس شماره 2 ساخت فروشگاه اینترنتی) - حجم دانلود 64 مگابایت (کلیک کنید +)

 درس شماره 25  زمان فیلم:  38:29

 دانلود مستقیم پیش نمایش (درس شماره 25 ساخت فروشگاه اینترنتی) - حجم دانلود 148 مگابایت (کلیک کنید +)

 درس شماره 40  زمان فیلم:  22:07

 دانلود مستقیم پیش نمایش (درس شماره 40 ساخت فروشگاه اینترنتی) - حجم دانلود 78 مگابایت (کلیک کنید +)

 درس شماره 71  زمان فیلم:  20:11

 دانلود مستقیم پیش نمایش (درس شماره 71 ساخت فروشگاه اینترنتی) - حجم دانلود 80 مگابایت (کلیک کنید +)

نظرات
Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support
تبلیغات اینترنتی
دوره های آموزشی راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی
تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
logo-samandehiمجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامیپرداخت آنلاین - بانک ملتمعرفی بیاموز در شبکه سهپرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوینپرداخت آنلاین - بانک سامان