سبد (0)

میزبانی وب سایت چیست؟

برای اینکه وب سایت خود را به جهانیان ارائه کنید، باید آنرا روی یک سرور وب قرار دهید.


میزبانی وب سایت (Hosting)

Wiki

یکی از انتخاب های شما برای میزبانی این است که وب سایتتان را روی سروری که متعلق به خودتان است قرار دهید. در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

1- هزینه های سخت افزاری

برای اینکه یک وب سایت "واقعی" را راه اندازی کنید، باید مقداری از تجهیزات سروری قدرتمند را خریداری کنید. انتظار هزینه کمی را نداشته باشید. همچنین به یک ارتباط همیشگی (24 ساعته) و با سرعت بالا نیاز دارید. 

2- هزینه های نرم افزاری

به یاد داشته باشید که server-licenses اغلب بالاتر از client-licenses می باشد. همچنین توجه داشته باشید که server-licenses ممکن است به چند کاربر محدود شوند.

3- هزینه نیروی کار

هزینه کمی را برای نیروی کار توقع نداشته باشید. شما باید سخت افزار و نرم افزارتان را نصب کنید. همچنین با ویروس ها و باگ ها نیز سروکار دارید. و باید سرورتان را همیشه در محیطی در حال کار نگه دارید که "هر چیزی ممکن است اتفاق بیفتد".


استفاده از یک تامین کننده سرویس اینترنتی(Internet Service Provider)

Wiki

اجاره کردن سرور از یک (Internet Service Provider (ISP گزینه ای متداول است.

بیشتر شرکت های کوچک وب سایت خود را بر روی سروری که توسط یک ISP ارائه می گردد ذخیره می کنند. این کار مزایایی دارد:

1- سرعت اتصال

بیشتر ISPها سرعت خوبی در اتصال به اینترنت دارند.

2- سخت افزار قوی

ISPها اغلب سرور های قدرتمندی دارند که می توان آنها را با چندین شرکت به اشتراک گذاشت. همچنین می توان توقع داشت که load balancing و سرور بک آپ گیری کارآمدی داشته باشند.

3- امنیت و پایداری

ISP ها مخصوص میزبانی از وب هستند. انتظار داشته باشید که سرورهای آن ها 99% زمان up باشند، جدیدترین بسته های نرم افزاری و بهترین امنیت در مقابل ویروس ها را داشته باشند.


مواردی که در کار با ISP باید در نظر بگیرید

Wiki

1- پشتیبانی 24 ساعته

مطمئن شوید که ISP، پشتیبانی 24 ساعته داشته باشد. خود را در شرایطی قرار ندهید که برای حل مشکلات بحرانی، منتظر رسیدن روز کاری بعد شوید.

2- بک آپ گیری روزانه

 مطمئن شوید که ISP به صورت روزانه، بک آپ گیری می کند در غیر این صورت ممکن است داده های با ارزشی را از دست بدهید.

3- حجم ترافیکی

محدودیت حجم ترافیکی ISP را مورد مطالعه قرار دهید. مطمئن شوید که اگر سایت شما محبوب و پربیننده شد نباید هزینه اضافی بایت حجم ترافیکی بالا پرداخت کنید.

4- پهنای باند یا محدودیت های محتوا

پهنای باند و محدودیت های محتوایی ISP را مورد بررسی قرار دهید. اگر طرحی برای انتشار مجموعه ای از عکس ها و یا فایل های ویدئویی یا صوتی را دارید مطمئن شوید که محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

5- قابلیت های E-mail

مطمئن شوید ISP مورد نظرتان قابلیت های ایمیلی که نیاز دارید را پشتیبانی کند.

6-  دسترسی به پایگاه داده

اگر قصد دارید از پایگاه داده ها در وب سایت خود استفاده کنید، مطمئن شوید که ISP مورد نظر، امکان دسترسی به پایگاه داده را پشتیبانی می کند.

آموزش صوتی HTML

بستن
مدرس:
سوال و جواب:

ابزاری که در پیش روی دارید یکی از ابزارهای بسیار کاربردی سایت بیاموز در زمینه آموزش است، این ابزار برای سهولت یادگیری شما کاربران محترم طراحی شده است.

فقط کافی است روی عنوان پاراگراف مورد نظرتان کلیک کنید تا پخش صدا آغاز شود ...!

تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
logo-samandehiمجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامیپرداخت آنلاین -  بانک ملتمعرفی بیاموز در شبکه سهپرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوینپرداخت آنلاین - بانک سامان