%45 تخفیف، با کد Tabestan روی تمام آموزش ها، بمناسبت جشنواره تابستانه بیاموز ...!
زمان باقی مانده (تمدید شد)

مسجد سلطان عمرعلی سیف الدین

معماری مدرن در مسجد جاذبه گردشگری است

مسجدی مجلل در برونئی

مساجد زیادی در دنیا جاذبه گردشگری است که البته غالب آنها به دلیل قدمت و یا معماری قدیمی که دارند شهیر گردیده اند اما مسجد سلطان عمرعلی سیف الدین، مسجدی است که در بندر سری بگاوان در برونئی واقع شده است. البته این کشور ثروتمند حق هم دارد چنین مسجد با عظمتی را بنیان کند که نه تنها در میان مردم کشور نشان اختصاصی است بلکه در آسیا نیر جاذبه ای معروف به شمار می آید. این مسجد  که به‌عنوان نماد اسلام در برونئی مشاهده می‌شود در سال ۱۹۵۸ تکمیل شد و نمونه ای با شکوه از معماری مدرن است. داشتن معماری اهل ایتالیا باعث گردیده که معماری این مسجد نیز ترکیبی از معماری اسلامی و ایتالیایی شود. اما وقتی این بنا را با تصویر آن در تالاب مصنوعی  رود برونئی ببینید دلیل دیگری از زیبائی را حس خواهید کرد. مناره های مرمری و گنبد طلا با صحن‌ها و باغ های سرسبز و مملو از فواره نیز تصویری از بهشت را سازماندهی کرده است. همچنین یک پل بزرگ وجود دارد که مسیر پر پیچ و خمی را از میان تالاب به سمت دهکده آبی کامپونگ آیر طی می‌ نماید و یک پل مرمر دیگر که شبیه یک کشتی است و در یک زمان مورد استفاده جشنها و مراسم بوده است.

 

تبلیغات اینترنتی
دوره های آموزشی راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی
تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
logo-samandehiمجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامیپرداخت آنلاین -  بانک ملتمعرفی بیاموز در شبکه سهپرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوینپرداخت آنلاین - بانک سامان