سبد (0)

اتصال اجزاء دزدگیر آردوینو به یکدیگر

در این مقاله می خواهیم ببینیم که چگونه می توانیم اجزاء و قطعات دزدگیر را به یکدیگر متصل کنیم.

همان طور که قبلا نیز اشاره کردیم، قصد داریم با استفاده از ماژول بلوتوث با آردوینو ارتباط برقرار کنیم. مدل این ماژول HC-06 است و یکی از ازران ترین ماژول های ارتباط آردوینو به حساب می آید و بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. ما می توانیم آن را به یک گوشی هوشمند موبایل متصل کنیم و هشداری را مستقیما به آن ارسال کنیم اما اگر ما در خانه نباشیم و صدای هشداری را نشنویم چه می شود؟ این یکی از اشکالات استفاده از بلوتوث است. کارهایی که می خواهیم انجام دهیم، در تصویر زیر نشان داده شده است:

 خلاصه ی کارهایی که باید انجام دهیم

ما از سنسور PIR استفاده می کنیم تا بفهمیم که آیا حرکتی صورت گرفته است یا نه. سپس این داده ها از طریق ماژول بلوتوث HC-06  و بلوتوث کامپیوتر، به داخل یک کامپیوتر انتقال داده می شود. سپس یک اسکریپت (نرم افزار)  بر روی کامپیوتر اجرا می شود و با استفاده از دوربین تحت شبکه از سارق تصویر می گیرد و آن را ذخیره سازی می کند.  سپس این تصویر را در یک وبسایت به اشتراک گذاری تصویر آپلود می کند و لینک آن را به ما می دهد. در نهایت یک هشدار به کاربر ارسال می شود. سپس کاربر می تواند آن لینک را در گوشی خود باز کند و تصویر سارق را مشاهده کند. امیدوارم دنبال کردن این مراحل برای شما سخت نباشد. ابتدا اجازه دهید اسکریپت مورد نظر را آماده کنیم.

 

تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
logo-samandehiمجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامیپرداخت آنلاین -  بانک ملتمعرفی بیاموز در شبکه سهپرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوینپرداخت آنلاین - بانک سامان