سبد (0)

توسعه ی تشخیص صدا در آردوینو

ما قبلا در مورد بلوتوث و تشخیص صدا چیزهایی را آموختیم. در این فصل، می خواهیم آنها را با ربات خود ادغام کنیم.

متصل کردن ماژول HC-06

درست مانند پروژه ی دزدگیر با آردوینو(در فصل های 4 و 5)، بلوتوث را به آردوینو مگا به صورت زیر متصل کنید:

ماژول بلوتوث و آردوینو

مطمئن شوید که ماژول بلوتوث را به پین 3.3 ولت آردوینو مگا متصل کرده باشید نه به پین 5 ولت. و سیسم کشی های سروو موتورها را همان طور که هست رها کنید.


برنامه نویسی آردوینو

حالا فایل robot_dog_speech.ino را باز کنید. مانند قبل، پارامترهای سروو موتورها را طوری تغییر دهید تا با ربات شما تطابق یابند.  برنامه را آپلود کنید و کامپیوتر خود را به بلوتوث متصل کنید. (برای انجام این کار می توانید از دستورالعمل های فصل 5 و بخش 2 استفاده کنید).


تنظیم BitVoicer در آردوینو

برنامه ی BitVoicer  را باز کنید و از دستورات نشان داده شده در تصویر زیر استفاده کنید:

برنامه ی BitVoicer

به طور خلاصه، دستورات() به صورت زیر هستند:
• Stand up – 1
• Sit down – 2
• Shake hands – 3

بخش preferences  از BitVoicer  باید مانند زیر باشد:

بخش تنظیمات در آردوینو

 توجه کنید که پورت های COM ممکن است برای شما متفاوت باشند. برای چک کردن آن می توانید به device manager مراجعه کنید. وقتی که همه چیز به درستی تنظیم بود، اسکیمای BitVoicer  را اجرا کنید. اکنون شما می توانید با ربات خود سخن بگویید. شما می توانید قابلیت های دیگری نیز به ربات خود بدهید. متاسفانه شما هنوز به کامپیوتر برای ارتباط برقرار کردن با ربات خود نیاز دارید. اگر بخواهیم این نیاز رفع شود، به میکروکنترلرهای اضافی نیاز داریم که فراتر از محدوده ی این کتاب است. فعلا می توانید از یک هدست وایرلس برای ارتباط با ربات به صورت بی سیم استفاده کنید.

تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
logo-samandehiمجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامیپرداخت آنلاین -  بانک ملتمعرفی بیاموز در شبکه سهپرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوینپرداخت آنلاین - بانک سامان