سبد (0)

اعمال استایل و تم بر روی Activity

اعمال استایل  و تم  بر روی Activity در اندروید

به صورت پیش فرض یک اکتیویتی تمام تصویر را اشغال میکند . اما شما می توانید یک تم پنجره Dialog  به اکتیویتی داده تا به صورت شناور نمایش داده شود. برای مثال ممکن است بخواهید به پنجره ای تبدیل شده  و بصورت pop-up نمایش داده شود تا به کاربر چیزی را هشدار دهید یا وی را از انجام کاری مطلع سازید .همیشه نمایش یک اکتیویتی به صورت دیالوگ توجه کاربر را جلب کند.

برای اعمال تم دیالوگ به اکتیویتی کافیست به راحتی قسمت android:theme عنصر <Activity> در فایل AndroidManifest.xml را به صورت زیر اصلاح کنید.

 

این کار باعث میشود اکتیویتی شما به صورت دیالوگ نمایش داده شود.


پنهان کردن عنوان Activity در اندروید

اگر فقط نمایش هشدار ها برای شما جذاب است و نیازی به نمایش عنوان اکتیویتی ندارید میتواند آن را پنهان کنید.برای این کار باید از متد ()requestWindowFeature استفاده کنید و عبارت Window.FEATURE_NO_TITLE را برای آن ارسال کنید.برای این کار قطعه کد مشخص شده را به کدنویسی خود اضافه کنید:

با این کار نوار عنوان اکتیویتی پنهان می شود.                               

تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
logo-samandehiمجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامیپرداخت آنلاین -  بانک ملتمعرفی بیاموز در شبکه سهپرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوینپرداخت آنلاین - بانک سامان