سبد (0)

استفاده از دستور break در متلب

این امکان وجود دارد تا یک حلقه به طور عادی به تعداد مشخصی اجرا شود و سپس پایان یابد. اما ممکن است نیاز داشته باشیم تا هنگامی که شرط های مشخصی برقرار هستند، حلقه زودتر از موعد پایان یابد. برای انجام این کار، مثلا ممکن است بخواهیم حلقه 5 بار بیشتر اجرا نشود. دستور break به شما امکان می دهد تا یک حلقه را زوذ تر از موعد پایان دهید. لیست 10.4 به شما نشان می دهد که چطور می توانید از دستور break در یک حلقه ی while استفاده کنید. اما شما می توانید آن را تغییر دهید و از حلقه ی for نیز استفاده کنید. برای ایجاد توابع، می توانید به مطلب "تصمیم گیری در متلب" در این فصل مراجعه نمایید. شما همچنین می توانید این تابع را در فایل UsingBreak.m که در فایل های دانلودی قرار دارند، مشاهده کنید. 

دستور break در متلب

function [ ] = UsingBreak( Times )

  if nargin < 1
    Times = 3;
  end
  
  SayIt = 1;
  while SayIt <= Times
    disp('Howdy!')
    SayIt = SayIt + 1;
    if SayIt > 5
      disp('Sorry, too many Howdies')
      break;
    end
  end
end

 این کد دقیقاً همانند مثال SimpleWhile (در مقاله ی قبلی) عمل می کند با این تفاوت که این نسخه حاوی یک دستور if اضافی می باشد. هنگامی که کسی بخواهد حلقه ی بالا را بیش از 5 بار اجرا کند، دستور if وارد میدان می شود. سپس اپلیکیشن ما پیغامی را نمایش می دهد که به کاربر اعلام می کند که تعداد اجرای حلقه بیش از اندازه ی مورد نظر شده است و سپس دستور break اجرا شده و حلقه پایان می یابد. برای اینکه این مثال را در عمل مشاهده نمایید، عبارت (UsingBreak(10 را در پنجره ی Command از متلب تایپ کنید و کلید Enter  را فشار دهید. 

تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
logo-samandehiمجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامیپرداخت آنلاین - بانک ملتمعرفی بیاموز در شبکه سهپرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوینپرداخت آنلاین - بانک سامان