سبد (0)

استفاده از دستور return در متلب

یک راه دیگر برای پایان دادن به یک حلقه، استفاده از دستور return به جای دستور break است. ایده ی پایه در هر دو دستور یکی است. برای مشاهده ی تفاوت این دو دستور، مقاله ی "تفاوت دستور break و return در متلب" را مشاهده نمایید. لیست 10.5 به شما نشان می دهد که چگونه می توان از دستور return به همراه حلقه ی while استفاده نمود. اما شما می توانید به طریق مشابه از حلقه ی for نیز استفاده نمایید. می توانید این تابع را در فایل UsingReturn.m که برای دانلود قرار داده شده است دریافت کنید. 

دستور return در متلب

function [ Result ] = UsingBreak( Times )

  if nargin < 1
    Times = 3;
  end
  
  Result = 'Success!';
  
  SayIt = 1;
  while SayIt <= Times
    disp('Howdy!')
    SayIt = SayIt + 1;
    if SayIt > 5
      disp('Sorry, too many Howdies')
      Result = 'Oops!';
      return;
    end
  end
end

توجه کنید که این مثال، متغیر Result را به فراخواننده ی این تابع برمی گرداند. در ابتدا مقدار متغیر Result برابر با '!Seccess' قرار گرفته است. اما هنگامی که کاربر عددی بزرگتر از 5 را به تابع وارد می کند، مقدار Result برابر با '!Oops' می شود. برای تست کردن این مثال، عبارت (()disp(UsingReturn را در متلب تایپ کنید و سپس کلید Enter را فشار دهید. خروجی زیر را مشاهده خواهید نمود:

 

 در این مورد، اپلیکیشن ما با پیغام success مواجه می شود، زیرا کاربر ما خیلی حریص نیست و عدد بزرگی را وارد نکرده است. اکنون عبارت ((disp(UsingReturn(10 را در متلب تایپ کنید و سپس کلید Enter را فشار دهید. اکنون چون عدد بزرگتری وارد شده است، خروجی به صورت زیر خواهد بود:

 

تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
logo-samandehiمجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامیپرداخت آنلاین - بانک ملتمعرفی بیاموز در شبکه سهپرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوینپرداخت آنلاین - بانک سامان