تصاویر سیاه و سفید و رستر در فتوشاپ

تصاویر سیاه و سفید و رستر در فتوشاپ

 در این قسمت از آموزش فتوشاپ، به توضیحی کلی در مورد کلیت و بطن تصاویر سیاه و سفید و رستر در فتوشاپ خواهیم پرداخت.

همان گونه که کاربران برنامه ی فتوشاپ مطلع هستند راه های بسیار زیادی جهت برداشتن رنگ های عکس و یا به اصطلاح  سیاه و سفید کردن عکس وجود دارد که هر کدام از این راه ها و روش ها به نوبه ی خود در سایر آموزش های فتوشاپ به تفصیل آورده شده اند.

در این آموزش می خواهیم شکلی کلی از یک عکس پس از سیاه و سفید کردن آن و تغییرات ایجاد شده در آن را مشاهده کنیم.

از عکس زیر جهت آموزش تصاویر سیاه و سفید و رستر در فتوشاپ استفاده می کنیم:

A photo of grandparents with their grand daughter. Image licensed from iStockphoto by Photoshop Essentials.com

عکس اصلی

در حقیقت هنگامی که سخن از سیاه و سفید کردن عکس در فتوشاپ است، می شود این گونه ذکر کرد که عکس مد نظر دقیقا به رنگ سیاه و سفید در نخواهد آمد، بلکه به رنگ خاکستری خواهد شد که در زیر آن را مشاهده می کنید:

A grayscale version of the image, which most people think of as black and white. Image © 2010 Photoshop Essentials.com

عکس پس از افکت نهایی

اگر بخواهیم دقیقا منظور سیاه و سفید بودن را در عکس پیدا کنیم به شکل زیر در فتوشاپ خواهیم رسید که بعید است مورد توجه کاربران برنامه ی فتوشاپ باشد:

A true black and white image in Photoshop, technically known as a bitmap image. Image licensed from iStockphoto by Photoshop Essentials.com

عکس سیاه و سفید

در حرفه ی فتوشاپ به عکس هایی مشابه عکس فوق اصطلاح Bitmap داده اند هر چند که رفته رفته این اصطلاح جای خود را به اصطلاح Raster داده است و برای عکسی که پیسکل های آن به صورت فوق باشد به کار می رود.

در اینجا کلیت و بطن سیاه و سفید کردن عکس در فتوشاپ را فراگرفتیم.

شایان ذکر است در سایر آموزش های فتوشاپ جزییات و آموزش های جامع و کامل جهت فراگیری کاربران برنامه ی فتوشاپ در زمینه ی سیاه و سفید کردن عکس در فتوشاپ آورده شده است.

آموزش های مرتبط


تبلیغات اینترنتی
دوره های آموزشی راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی
تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
logo-samandehiمجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامیپرداخت آنلاین -  بانک ملتمعرفی بیاموز در شبکه سهپرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوینپرداخت آنلاین - بانک سامان