سبد (0)

4 افکت های متنی فتوشاپ

آموزش افکت های متنی فتوشاپ

آموزش افکت های متنی فتوشاپ شامل ده ها مثال واقعی است که با استفاده از آنها می توانید با امکانات قدرتمند فتوشاپ آشنا شوید. آموزش افکت های متنی فتوشاپ، شامل لیست زیر است:


نمایش متن بصورت طلایی


نمایش متن بصورت طلایی

در این قسمت از آموزش افکت های متنی فتوشاپ، قصد داریم نحوه ی نمایش متن به صورت طلایی را آموزش دهیم. بنابراین شما با بعضی از گزینه های پنجره Layer Style و همچنین ساخت و ذخیره یک شیب رنگ (Gradient) سفارشی آشنا خواهید شد.

متن دارای سایه پرسپکتیو


متن دارای سایه پرسپکتیو

در این قسمت از آموزش فوتوشاپ، نحوه ایجاد یک جلوه کلاسیک و محبوب را با دادن جلوه سایه پرسپکتیو به متن که اگر منبع نور در پشت متن قرار داشته باشد، سایه ای در قسمت جلویی و پایین آن ایجاد می شود را یاد خواهیم گرفت.

ساخت متن دارای بافت


ساخت متن دارای بافت

در این قسمت از آموزش نحوه ساخت یک جلوه جالب که متن دارای بافت می باشد را یاد خواهیم گرفت. برای ساخت این جلوه نیاز به یک عکس برای بافت، ماسک، تنظیم ساده عکس و البته یک متن نیاز داریم. اگر عکس انتخابی شما برای بافت با موضوع متن متناسب باشد کارتان بهتر به نظر خواهد رسید اما نتیجه نهایی بستگی به شما دارد.

نوشته ژله ای در فوتوشاپ


نوشته ژله ای در فوتوشاپ

در این قسمت از آموزش فتوشاپ نحوه ساخت افکت ژله ای را با استفاده از Layers Style یاد خواهیم گرفت. در این آموزش شما می توانید هر طور که خودتان خواستید افکت مورد نظر را ایجاد کنید و یا اینکه اگر خواستید از تنظیمات ما استفاده کنید. زمانی که افکت ژله ای را ساختیم آن را ذخیره می کنیم تا در موارد بعدی به راحتی از آن استفاده کنیم و در آخر یاد خواهیم گرفت که چگونه رنگ افکت را تغییر دهیم.

متن آتش گرفته در فوتوشاپ


متن آتش گرفته در فوتوشاپ

در این قسمت از آموزش افکت های متن، آتش گرفتن متن را یاد خواهیم گرفت که حروف متن ما آتش می گیرند. از فیلتر قدرتمند Liquify برای کار روی شعله های آتش بیشتر استفاده خواهیم کرد. همچنین از فیلتر Wind، تنظیمات مربوط به لایه ها برای رنگ آمیزی شعله ها، افکتهای لایه برای تغییر دادن رنگ متن و ماسک برای ترکیب شعله ها با حروف متن استفاده خواهیم کرد.

اعمال چند افکت Stroke روی متن


اعمال چند افکت Stroke روی متن

در این قسمت از آموزش فتوشاپ، قصد داریم نحوه ی استفاده از چندیدن افکت stroke را آموزش دهیم.

افکت Stroke، در واقع دور لایه انتخاب شده را به یک اندازه دلخواه رنگی می کند. حالا اگر بخواهیم در اطراف یک متن از چندین افکت Stroke مختلف استفاده کنیم چه باید کرد؟

قرار دادن عکس در داخل نوشته


قرار دادن عکس در داخل نوشته

در این قسمت از آموزش فتوشاپ نحوه قرار دادن عکس در داخل نوشته را یاد خواهیم گرفت. این افکت بسیار جالب می باشد و در اکثر تبلیغات از این افکت استفاده می شود. ما کلمه را تایپ خواهیم کرد و در داخل هر یک از حرف ها عکسی متفاوت قرار می دهیم.

اعمال کردن چند Stroke روی متن


اعمال کردن چند Stroke روی متن

در این قسمت از آموزش فتوشاپ نحوه استفاده جالب از Stroke را یاد خواهیم گرفت. یاد خواهیم گرفت که چگونه روی متن و نوشته چندین بار Stroke اعمال کنیم در حالی که در فتوشاپ به طور معمول فقط یک بار می توان از Stroke استفاده کرد. در زیر نمونه ای را می بینید که ما آن را کار خواهیم کرد و سه بار از stroke استفاده شده است ولی شما می توانید بعد از یادگیری این آموزش به تعداد دلخواه از Stroke استفاده کنید.

افکت Text Wrap در فوتوشاپ


افکت Text Wrap در فوتوشاپ

در این قسمت از آموزش فتوشاپ، یاد می گیریم که چگونه افکت Text Wrap را با استفاده از شبیه سازی پیاده سازی کنیم. این افکت در برنامه های قالب بندی متن وجود دارد و به ما اجازه می دهد متن را در اطراف  یک شکل قرار دهیم. فتوشاپ ممکن است محبوب ترین و قدرتمندترین نرم افزار ویرایش تصویر در دنیا باشد، ولی برای کار روی متن نمی توان آن را با برنامه هایی مانند InDesign و Illustrator مقایسه کرد. (البته فتوشاپ تنظیماتی برای متن دارد که برای یک برنامه ویرایش تصویر بیش از حد انتظار است).

رنگی کردن اطراف متن با قلموها


رنگی کردن اطراف متن با قلموها

در این قسمت از آموزشِ افکت های متن در فتوشاپ، قصد داریم با استفاده از قلمو ها (Brush)، فضای اطراف متن را رنگی کنیم. ما ابتدا نحوه ی ایجاد مسیر (Path) از لایه متن را آموزش می دهیم و سپس با استفاده از مسیر ایجاد شده، فضای اطراف متن را رنگی می کنیم.

افکت روی هم افتادن حروف


افکت روی هم افتادن حروف

در این قسمت از آموزش فتوشاپ، ما نحوه ساخت افکتی را یاد خواهیم گرفت که در آن حروف نوشته روی هم افتاده اند. در این آموزش خواهیم دید که با استفاده از تنظیمات مربوط به Shape ها چگونه می توانیم افکت جالبی درست کنیم که در آن حروف روی هم قرار می گیرند. بدون استفاده از Shape ها نمی توانیم از تظیمات آن روی نوشته استفاده کنیم برای همین نوشته خود را اول تبدیل به Shape خواهیم کرد و سپس تنظیمات مربوط به آن را انجام خواهیم داد.

تغییر شکل یک کاراکتر خاص در متن


تغییر شکل یک کاراکتر خاص در متن

با استفاده از فتوشاپ، بسادگی می توانید کلمه ها و خطوط یک متن را بچرخانید، وارونه کنید و یا تغییر اندازه دهید. اما اگر بخواهیم تنها یکی از کاراکترهای متن را تغییر شکل دهیم چه باید کرد؟ شاید بگویید با استفاده از فرمان Free Transform در فتوشاپ می توان اینکار را بسادگی انجام داد. می توانید آنرا امتحان کنید و متوجه شوید که انجام آن خیلی هم سرراست نیست ...!

نوشته پلاستیکی در فتوشاپ


نوشته پلاستیکی در فتوشاپ

در این قسمت از آموزش های فتوشاپ، ما با استفاده از افکت لایه ها (Layers Style) یاد خواهیم گرفت که چگونه یک نوشته پلاستیکی درست کنیم. برای ایجاد این افکت از contours نیز استفاده خواهیم کرد که به طور پیش فرض آماده استفاده نیستند و ما آنها را به فتوشاپ اضافه خواهیم کرد. ولی نگران نباشید، اضافه کردن آنها به فتوشاپ کار ساده ای است که با همدیگر این کار را انجام خواهیم داد.

ساخت یک متن شبح مانند


ساخت یک متن شبح مانند

در این قسمت از آموزش افکت های متنی فتوشاپ، قصد داریم نحوه ی ساخت یک متن شبح مانند (ghostly) را با استفاده از فیلتر های محوشدگی (blur) آموزش دهیم. در این تمرین، از فتوشاپ CS5 استفاده شده است اما نسخه های اخیر آنرا نیز می توانید بکار ببرید.

افکت انعکاس در فوتوشاپ


افکت انعکاس در فوتوشاپ

در این قسمت از آموزش فتوشاپ نحوه ساخت انعکاس را یاد خواهیم گرفت. این افکت در تبلیغات زیاد استفاده شده و جالب به نظر می رسد. ساخت این افکت، ساده و راحت می باشد. در تصویر زیر این افکت را مشاهده می کنید.

ساخت افکت فلز و اعمال روی متن


ساخت افکت فلز و اعمال روی متن

در این قسمت از آموزش افکت های متنی فتوشاپ، می خواهیم نشان دهیم که چگونه می توان بسادگی یک متن را مانند فلز نشان داد. افکتی که در بازی های ویدئویی و پوستر فیلم ها به وفور استفاده شده است. ممکن است که مراحل انجام این تمرین زیاد باشد اما زمانی که آنرا چندبار انجام دهید، خواهید دید که ساخت آن از ابتدا تا انتها، تنها چند دقیقه بیشتر طول نخواهد کشید. برای ساخت افکت فلز و اعمال آن روی متن، ما از دو افکت در قسمت Layer Style و تعدادی فیلتر و همچنین قدرت ماسک گذاری در فتوشاپ استفاده کرده ایم.

تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
logo-samandehi مجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت آنلاین -  بانک ملت معرفی بیاموز در شبکه سه